09.2019

10:15

VIDEOD: Kuressaare alistas püsimajäämise lahingus Maardu

Premium liigas sai eilsega läbi 30. voor, kus olulisi lahinguid jagus nii tabeli esimesse kui teise poolde.

Tabeliseisu osas peeti üks olulisemaid matše eile pärastlõunal, kui Saaremaal läksid vastamisi tabeli kaks viimast FC Kuressaare ning Maardu Linnameeskond. Enne 30. vooru omas Kuressaare Maardu ees 1-punktilist edu, mis tähendas, et see, kes antud lahingust võidukalt väljub, teeb suure sammu vähemalt üleminekumängudele pääsemise suunas. Mõlemapoolsete võimalustega duelli kallutas lõpuks enda kasuks Kuressaare, kellele tõi 1:0 võidu Märten Pajunurme 78. minuti penalti.

Teises pühapäevases matšis teenis vajaliku võidu tabeliliider FC Flora, kes suutis Tartu Tammekale 23. vooru kaotuse eest kätte maksta ning võõral väljakul kindla 6:1 võidu võtta. Kaks väravat sai võidumängus kirja Flora keskkaitsja Henrik Pürg, kes on nüüd skoori teinud kolmes järjestikuses liigamängus.

Laupäevases telemängus sai kolm punkti kirja ka tabeli teine meeskond FCI Levadia, kes alistas Markus Jürgensoni 20. minuti penalti abil 1:0 Narva Transi.

Vooru suurima võidu sai enda nimele aga valitsev meister Nõmme Kalju, kes seekord Tallinna Kalevi vastu asju viimasele hetkele ei jätnud ning koduplatsil kindla 6:0 võidu võttis. Kaks väravat said Kalju särgis enda nimele nii Igor Subbotin, Max Andrew Mata kui Aleksandr Volkov. Sealjuures sündis Subbotini mängu avavärav hooaja ühest kaunimast kauglöögist ligi 30 meetrilt.

Kindlad kolm punkti kirjutas nädalavahetusel tabelisse ka praegune kolmanda koha tiim Paide Linnameeskond, kes oli kodumurul 4:0 üle Viljandi Tulevikust. Kohtumise esimese ja viimase värava sai kirja Sander Sinilaid, ühe lisasid omalt poolt Ander Ott Valge ning Yann Michael Yao.

Tabeliseisu ja mängu protokollidega saad lähemalt tutvuda siin.