07.2020

09:55

VIDEOD | Levadia ja Kalju tuline lahing lõppes 1:1 viigiseisul

Premium liigas tõmmati eile joon alla 10. voorule.

Õhtu esimeses mängus teenis 3:0 võidu Paide Linnameeskond, kes alistas kodumurul Tartu Tammeka. Viigilise avapoolaja järel jäi Tammeka 58. minutil Artur Uljanovi teise kollase kaardi tõttu vähemusse ning Paide kasutas enamuses mängimise ka edukalt ära, lüües viimase 20 minutiga kolm vastuseta väravat. 70. minutil avas kaunist löögist skoori Kristofer Piht, 82. minutil lõi oma hooaja seitsmenda tabamuse Siim Luts ning 87. minutil vormistas lõppseisu Edgar Tur. 10 vooru järel jätkab Paide 21 silmaga teisel tabelireal, Tammeka langes 11 punktiga 7. positsioonile.

Teises samaaegses kohtumises sai samuti 3:0 võidu kirja FC Kuressaare, kes alistas kodupubliku ees Viljandi Tuleviku. Veel kuu alguses võõrsil Tulevikule 0:5 alla jäänud saarlased said sedapuhku magusa revanši ning tee kolme punktini sillutas neile Sander Laht, kes sai kirja oma esimesed tabamused pärast aastast väravapõuda. Lahe kahe tabamuse kõrval sai Kuressaare särgis jala valgeks ka Silver Alex Kelder. Tulevik jätkab nüüd 15 punktiga 5. tabelireal, Kuressaare tõusis 13 silmaga 6. kohale.

Vooru keskses kohtumises läksid A. Le Coq Arenal 596 pealtvaataja ees vastamisi Nõmme Kalju ja FCI Levadia. Tuline lahing rahvusstaadionil lõppes 1:1 viigiseisul. Matši asus 39. minutil juhtima Levadia, kui võrku sahistas esimese Premium liiga värava kirja saanud Bogdan Vaštšuk. 71. minutil jäi kodumeeskond aga vähemusse, kui punase kaardiga saadeti väljakult ära Zurab Ochigava. Veerand tundi hiljem kasutas Kalju selle ka ära, kui värava ees tegi skoori Vladyslav Khomutov. 10 vooru järel jätkab Kalju 19 punktiga 3. kohal, Levadia leiab end 18 silma juures 4. tabelirealt.

Premium liiga jätkab 11. vooru mängudega tuleval teisipäeval ja kolmapäeval, 7. ning 8. juulil. Tabeliseisu ja kalendriga saad lähemalt tutvuda siin.