11.2020

09:40

VIDEOD | Lisaks Flora tiitlile sai kindlaks ka Paide Linnameeskonna medalikoht

Premium liigas peeti laupäeval ja pühapäeval neli 27. vooru kohtumist.

Voor sai alguse laupäeva pärastlõunal, kui FC Kuressaare ja Nõmme Kalju tegid Saaremaal põneva 1:1 viigi. Kodumeeskond Kuressaare asus kohtumist tänu Mattias Männilaane 11. minuti väravale juhtima ning kuigi seejärel omasid mõlemad meeskonnad mitmeid võimalusi skoori kasvatamiseks, sündis järgmine tabamus alles 90+6. minutil, kui värava ees suunas palli peaga võrku Sander Puri. Viigilise tulemuse järel jätkab Kuressaare 20 silmaga 9. tabelireal, Kalju leiab end 49 punktiga 4. positsioonilt.

Pühapäeva alustuseks sai väärt võidu kirja Paide Linnameeskond, kes alistas koduplatsil 4:2 Narva Transi ning kindlustas seeläbi klubi ajaloos esimest korda koha Premium liiga esikolmikus. Kui Edrisa Lubega ja Kevin Kauber viisid Paide juba 20. minutiks 2:0 juhtima, siis Arseni Kovaltšuki 36. minuti tabamus tõi pinge mõneks ajaks mängu tagasi. Viimaseks pooltunniks sekkus platsile aga Henri Anier, kes 61. ja 70. minuti väravatega ka kolm punkti Paidele kindlustas. 90. minutil sai Transi särgis mängu teise värava kirja Kovaltšuk, kuid enamaks külalistel jõudu ei jagunud. Kui Paide jätkab 60 silmaga 2. tabelireal, siis Trans peab hetkel 21 punkti juures leppima 8. kohaga.

Teises samaaegses kohtumises hoidis liigasse püsimajäämise lootust elus Tallinna Kalev, kes mängis Kadrioru staadionil skooriga 1:0 üle Viljandi Tuleviku. Kalevile tõi võidu Marek Kaljumäe 69. minuti tabamus, misjärel Dmitrijs Kalašnikovsi juhendatavad nüüd 10. kohal 18 punktiga jätkavad. Lähimatest konkurentidest Kuressaarest ja Narva Transist lahutab Kalevit vastavalt 2 ja 3 punkti. Tulevik leiab end 30 punktiga 6. tabelirealt ning võitleb nüüd 5. koha eest Tartu Tammekaga, kellest hetkel 1 punktiga maha jäädakse.

Nädalavahetuse lõpetuseks kindlustas tänavuse meistritiitli FC Flora, kes alistas võõrsil 1:0 Tartu Tammeka. Enne mängu oli teada, et Flora vajab tiitli kindlustamiseks punktilisa ning kui avapoolaja järel põlesid tablool 0:0 viiginumbrid, suutsid florakad võõral väljakul ikkagi võidupunktid ära võtta, kui 56. minutil saatis Martin Milleri nurgalöögi peaga väravasse Vlasiy Sinyavskiy.

Seega kirjutas Flora hooaja 23. võiduga tabelisse järjekordsed kolm punkti, misläbi nüüd 26 mänguga 71 silma kogutud on. Flora lähim jälitaja Paide Linnameeskond enam 60 punkti juures florakaid püüda ei saa, sest liidrist lahutab neid hetkel 11 punkti ning järelejäänud 3 matšiga on Vjatšeslav Zahovaiko juhendatavatel võimalik teenida maksimaalselt 9 silma.

FC Flora esindusmeeskonnale oli tegu klubi ajaloo 13. meistritiitliga. Mäletatavasti võideti tiitel ka mullu, 2019. aastal. Seega tõusis Flora pärast 2014. aastat esimeseks klubiks, kel Premium liiga tiitlit kaitsta õnnestus.

Möödunud reede hilisõhtul kinnitas jalgpalliliidu juhatus Premium liiga viimase ringi uue ülesehituse, millega kolme ringi järel kohtuvad omavahel 1.–4., 5.–6. ning 7.–10. kohal asuvad meeskonnad. See tähendab, et esinelik mängib hooaja jooksul kokku 30 mängu (oli 32) ning 5. ja 6. koha meeskond 28 mängu (oli 32). 7.–10. koha meeskondade mängude arv (30) jäi samaks. 5.–6. koha meeskonna omavaheline mäng toimub vaid siis, kui 6. koha meeskonnal on võimalik lõpptabelis 5. koha meeskonnast mööduda.

Jalgpalliliit arvestas muudatuse tegemisel, et kahe edasi lükatud Premium liiga ja ühe karikasarja kohtumise tõttu on kalender muutunud pingeliseks.  Samuti arvestas alaliit seda, et kui on tarvis veel mõnd kohtumist edasi lükata, siis poleks seni kehtinud kalender võimaldanud hooaega lõpuni mängida. Jalgpalliliit analüüsis enne otsustamist ka muudatuse mõju võitluses lõplike tabelikohtade pärast ja lähtus sellest, et keerulises olukorras on oluline, et otseste konkurentide omavahelised mängud tabeli tipus ja lõpus ei vähene.

27. vooru viimane kohtumine TJK Legioni ja FCI Levadia vahel peetakse maha 14. novembril algusega kell 13.00. Uue kalendri järgi toimub viimase ringi esimene voor 22. ja 23 novembril, teine voor 29. ja 30. novembril ning hooajale tõmmatakse joon alla 6. detsembril.

Premium liiga tabeliseisu ja kalendriga saad lähemalt tutvuda siin.