10.2020

10:10

VIDEOD | Tugev algus tõi Paidele 3:1 võidu Nõmme Kalju üle

Premium liigas peeti nädalavahetusel 25. vooru kohtumisi.

Voor sai alguse laupäeva pärastlõunal, kui Lõuna-Eesti derbis läksid vastamisi Viljandi Tulevik ja Tartu Tammeka. Tulisest lahingust väljus 1:0 võiduga külalismeeskond Tammeka, kellele tõi kolm punkti Tristan Koskori 74. minuti tabamus. 81. minutil teenis Tulevik kaks punast kaarti, kui platsil saadeti minema Martin Allik ning Tanel Lang. Seejärel Tulevikul viigiväravat lüüa ei õnnestunud, mis tähendab, et liigatabelis möödus Tammeka Tulevikust ning nüüd leiavad tartlased end 31 silmaga 5. positsioonilt. Tulevik jääb Tammekast maha 2 punktiga.

Teises laupäevases matšis teenis väärt võidu TJK Legion, kes alistas Denis Vnukovi ja Nikita Andreevi väravate toel 2:0 Tallinna Kalevi. Võidu järel kerkis Legion 24 punktiga 7. positsioonile, Kalev leiab end 12 silmaga 10. tabelirealt.

Pühapäeval peeti Premium liigas kolm kohtumist. Kell 13.00 alanud duellis suutis FC Flora võõrsil 4:0 üle mängida FC Kuressaare. Florakate särgis said jala valgeks Vladislav Kreida, Vlasiy Sinyavskiy, Markus Poom ja Konstantin Vassiljev. Sealjuures sündisid Flora kolm viimast väravat viimase kümnekonna minuti jooksul. 12. järjestikuse võidu teeninud Flora jätkab 64 punktiga esikohal, Kuressaare leiab end 19 punktiga 9. positsioonilt.

Teises samaaegses kohtumises kirjutas kolm punkti tabelisse FCI Levadia, kes alistas Markus Jürgensoni ja Iurii Kolomoietsi penaltite toel 2:1 Narva Transi. Transi auvärava lõi 90+3. minutil Aleksandr Zakarliuka. Võit kergitas Levadia jagama Nõmme Kaljuga 47 punkti juures 3.-4. kohta jagama, kuid Levadial on võrreldes Kaljuga üks mäng vähem peetud. Trans peab hetkel leppima 8. koha ja 21 punktiga.

Vooru viimases ja keskses kohtumises läksid Hiiu staadionil 441 pealtvaataja ees vastamisi kaks medalipretendenti Nõmme Kalju ja Paide Linnameeskond. Tuliselt alanud kohtumises löödi kõik väravad ära juba esimese pooltunni jooksul, kui külalismeeskond Paide asus mängu 26. minutiks 3:1 juhtima. Paide viis juba 5. minutil juhtima Sergei Mošnikov, hiljem lisas kaks tabamust Henri Anier. Kalju poolelt sai 21. minutil jala valgeks Aleksandr Volkov. Kuigi hiljem omasid mõlemad meeskonnad veel omajagu väravavõimalusi, siis kummalgi pool võrgud enam ei sahisenud ja nii kirjutaski Paide tabelisse kolm väärtuslikku punkti. 11. järjestikuse võidu teeninud Vjatšeslav Zahovaiko juhendatavad paiknevad nüüd 24 mängust kogutud 54 punktiga 2. kohal. Ühe enampeetud mängu juures jäävad nad liider FC Florast maha 10 punktiga. Järgmisena kohtubki Paide Linnameeskond just Floraga, kui kolmapäeval kell 19.00 peetakse A. Le Coq Arenal järele 21. vooru mäng.

Premium liiga tabeliseisu ja kalendriga saad lähemalt tutvuda siin.