02

05.2021

14:55

VIDEO│Flora mängis võõrsil väravateta viiki Lootosega

Naiste Meistriliiga neljandas voorus valmistas suurüllatuse Põlva Lootos, kes suutis koduväljakul mängida valitseva meistri Tallinna FC Floraga 0:0 viiki.

Terve kohtumise vältel initsiatiivi omanud Flora tekitas küll mitmeid ohtlikke olukordi, ent sellele vaatamata ei suudetud palli Põlva naiskonna väravasse saata. Lootos püsis kaitses ning Flora pidi sel hooajal esimest korda punkte loovutama. Flora on nüüd nelja kohtumisega kogunud 10 punkti ja paikneb teisel positsioonil. Lootose jaoks oli tegemist esimese punktiga, mis annab praeguse seisuga seitsmenda koha.

Pärast nelja vooru jätkab tabelis täiseduga Saku Sporting, kes viimati alistas koduväljakul Lasnamäe Ajaxi 4:1. Avapoolajal löödi kaks väravat, kui 10. minutil avas skoori Eliise Gertrud Põlluvee ja 18. minutil suurendas eduseisu Kairi Himanen. Ajaxi poolt lõi Naidä Imanova 73. minutil küll ühe tabamuse tagasi, kuid vahetusest sekkunud Ulrika Tülp sai kirja kaks väravat, vormistades 80. minutil lõppseisu. Sporting tõusis tänu võidule 12 punktiga ainuliidriks, Ajaxil seni punktiarvet avada ei ole õnnestunud ja sellega ollakse kaheksandal tabelireal.

Tallinnas pidasid põneva heitluse maha JK Kalev ja Pärnu Vaprus. Kalevi Keskstaadioni kunstmuruväljakul toimunud kohtumises jäi kodunaiskond juba 10. minutil vähemusse, kui ilmse väravavõimaluse ärahoidmise eest näidati punast kaarti Maria Oravale. Sellele vaatamata asus Kalev 14. minutil tänu Emma Treibergi väravale juhtima. Vaprus omakorda asus tänu Kristina Bannikova ja Eneli Kutteri väravatele 31. minutiks 2:1 juhtima, kuid avapoolaja võitis siiski Kalev, kui Anett Kadastu realiseeris penalti ja jala sai valgeks ka Evelyn Šilina. Teisel poolajal väravaid ei löödud ning Kalev teenis tabelisse 3:2 võidu. Kalevil on kirjas üheksa punkti, mis annab kolmanda koha, Vaprus järgneb neile kuue punktiga.

Viljandi kunstmuruväljakul teenis võidu Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ühendaiskond, kui Tartu Tammeka alistati 1:0. Kohtumise ainsa värava autoriks oli 57. minutil Katarina Põldur, kes saatis karistuslöögijärgses olukorras tagasipõrkunud palli väravasse. Ühendnaiskond hoiab liigatabelis kuue punktiga viiendat kohta, Tammeka on kolme punktiga kuuendal positsioonil.