23

10.2019

23:43

VIDEO│Saalijalgpalli Superkarika võitis FC Cosmos

Saalijalgpalli Superkarika võitjaks tuli Tallinna FC Cosmos, alistades põneva lõpuga kohtumises Viimsi FC Smsraha 6:5.

Kristiine Spordihallis peetud mängu esimene värav sündis seitsmendal minutil, kui Cosmos asus Nikita Tšernei tabamusest juhtima. Kena söödumängu järel pääses löögile Pavel Rubel, kuid selle soorituse tõrjus Viimsi väravas seisnud Alex Renin. Tagasipõrkunud pallil oli esimesena jaol Tšernei, kes selle kindlalt väravasse saatis.

Avapoolajal rohkem tabamusi ei sündinud, kuid see-eest oli teine poolaeg väravaterohke. Esmalt suurendas Marek Naal Cosmose eduseisu. Sellele järgnes Viimsi poolt aga tugev reaktsioon, kui nelja ja poole minuti jooksul sahistati Cosmose väravavõrku kolmel korral. Kaks väravat tulid Edwin Stüfi jalast ning Artur Bõstrov viis Smsraha 3:2 juhtima.

Kui mängu lõpuni oli jäänud vähem kui neli minutit, tõi Cosmos väljakule lendava väravavahina Rubeli ning see kandis ka vilja, sest just tema löök tõi tabloole viigi. See seis kestis omakorda vaid 15 sekundit, kuna Oleksandr Sorokini hea tegutsemine taastas Viimsi eduseisu.

Sellele vaatamata ei lasknud Cosmos pead norgu ja veidi enam kui kaks minutit enne normaalaja lõppu lõi Jevgeni Skamnitski nende poolelt viigivärava. Seejärel sattus heasse hoogu Rubel, kui sai lühikese ajaga kirja kaks tabamust ning tegi seisuks 6:4. Viimsi vähendas küll oma kaotusseisu 34 sekundit enne kohtumise lõppu, kuid rohkem Comose kaitse järele ei andnud ja Tallinna meeskond teenis saalijalgpalli hooaja esimese karika.