13

05.2024

04:57

Esiliiga B kahe esimese duellist väljus võitjana Tammeka U21

Sellel nädalavahetusel mängitud Esiliiga B 10. voor pakkus mitmeid tasavägiseid vastasseise. Tallinna JK Legion alistas 1:0 Nõmme Kalju FC U21 meeskonna, Jõhvi FC Phoenix 3:1 Viljandi JK Tuleviku, Läänemaa JK 2:1 JK Narva Trans U21 meeskonna, Pärnu Jalgpalliklubi tegi 2:2 viigi FA Tartu Kaleviga ning Tartu JK Tammeka jäi 4:1 peale FC Kuressaare U21 vastu.

Laupäeval kell 12.30 Hiiu kunstmurustaadionil alanud kohtumine nägi vaid üht väravat, mille lõi 49. minutil Legioni kapten, kogenud Aleksandr Volodin. Kalju U21 1:0 tulemusega alistanud Legion sai tabelisse neljanda võidu, Kalju aga kuuenda kaotuse. Kaljule oli see teine järjestikune kaotus, Legion naasis aga pärast kaotust Läänemaa JK–le võiduradadele.

Samaaegselt läksid Viljandi Männimäe jalgpallihallis vastamisi kohalik Tulevik ja Jõhvi FC Phoenix. Kahe liigatabeli alumise otsa meeskondade vastasseisu läks juhtima Phoenix Eric Leviti omaväravast. Jõhvi meeskonna eduseisu suurendas 63. minutil Jelissei Zahharov, kes sai kirja oma hooaja viienda tabamuse. Kuigi Kristen Kähr vähendas Tuleviku kaotusseisu 86. minutil üheväravaliseks, taastas Vadim Velikanov oma hooaja viienda väravaga Phoenixi kaheväravalise eduseisu. 3:1 tulemusega sai Phoenix hooaja teise võidu. Nende esimene võit pärines enam kui kaks kuud tagasi hooaja avakohtumisest, mis tuli samuti Tuleviku vastu. Viljandlased said hooaja kaheksanda ning kolmanda järjestikuse kaotuse.

Laupäeval kell 19.00 toimus Esiliiga B–s kaks kohtumist. Läänemaa JK võõrustas Haapsalu Uuemõisa jalgpallihallis JK Narva Trans U21 võistkonda. Kodumeeskond läks mängu Sten Veski 16. minuti väravast juhtima, kuid Nikita Baljabkin viigistas 36. minutil mänguseisu. Poolajapausile läksid eduseisus siiski võõrustajad, kui Andreas Tiits realiseeris 43. minutil penalti, lüües oma hooaja kuuenda värava. Kohtumise teine poolaeg väravaid ei pakkunud, seega alistas Läänemaa 2:1 tulemusega Trans U21 meeskonna ning sai tabelisse hooaja viienda võidu. Läänemaa on püsinud kolm mängu järjest kaotuseta, neist kaks viimast on lõppenud võiduga. Transi duubelvõistkond sai hooaja kolmanda kaotuse.

Pärnu Rehepapi kunstmuruväljakul võtsid omavahel mõõtu Pärnu Jalgpalliklubi ning FA Tartu Kalev. Kodumeeskond läks kohtumist 13. minutil Mairon Lelovi tabamusest juhtima. Teise poolaja alguses kasvatasid pärnakad eduseisu, kui 47. minutil oli täpne Eke Tormis Pikk. 0:2 kaotusseisu jäädes tartlased ärkasid, kui Andre Varusk vähendas 56. minuti penaltist kaotusseisu minimaalseks. Kalevile päästis kohtumisest viigipunkti Robin Kool, kes saatis palli väravasse 86. minutil. Mõlemale võistkonnale oli 2:2 tulemusega lõppenud kohtumine hooaja kolmas viik. Pärnu jaoks oli tegemist ka teise järjestikuse viigiga.

Esiliiga B nädalavahetuse lõpetasid pühapäeval kell 16.00 Kuressaare kunstmurustaadionil alanud kohtumises FC Kuressaare ja Tartu JK Tammeka duubelmeeskonnad. Külalistel oli mängu võimalik juba kolmandal minutil juhtima asuda, kuid Akaki Gvineria ei realiseerinud tartlaste kasuks määratud penaltit. Mängu esimese värava lõi siiski Tammeka, kui 11. minutil avas mänguskoori Devid Lehter. 24. minutil oli aga mänguseis viigis, kui Kuressaare eest skooris meeskonna kapten Mattias Opp. 31. minutil jäid saarlased vähemusse, kui teise kollase kaardi teenis Kristofer Leedo. Tund aega enamuses mänginud Tammeka taastas eduseisu 74. minutil, kui Gvineria lõi oma hooaja kümnenda värava. Kaheksa minutit hiljem läks Kuressaare kaitsja Joonas Vahermägile kirja omavärav ning mängu lõppseisu vormistas mängu viiendal lisaminutil Mait Vaino. 4:1 tulemusega sai Tammeka hooaja seitsmenda võidu, Kuressaare kolmanda kaotuse.

Kümne vooru järel juhib tänavust Esiliiga B hooaega Tartu JK Tammeka 23 punktiga. Neile järgnevad FC Kuressaare U21 19, FA Tartu Kalev 18 ning JK Narva Trans U21 17 punktiga. Viiendal kohal on Läänemaa JK 16 ning kuuendal kohal Tallinna JK Legion 13 silmaga. Seitsmendat ning kaheksandat kohta jagavad 12 punktiga Nõmme Kalju FC U21 ja Pärnu Jalgpalliklubi. Jõhvi FC Phoenix on kaheksa punktiga üheksandal ning Viljandi JK Tulevik nelja punktiga kümnendal real.

Akaki Gvineria (pildil) juhib kümne tabamusega Esiliiga B väravalööjate edetabelit. Foto: Katariina Peetson/Jalgpall.ee