20

07.2020

22:42

Eestlased välismaal: Antonov krooniti Armeenia meistriks

Läinud nädal oli Euroopa väljakutel meie mängijate jaoks ääretult sündmusterohke. Ilja Antonov krooniti Armeenia meistriks, Nikita Baranov sai pronksi. Joonas Tamm saavutas Ukraina kõrgliigas Desnaga neljanda koha, Itaalias olid taas väljakul Georgi Tunjov ja Ragnar Klavan.

Antonovi koduklubi Ararat-Armenia alistas viimases otsustavas kohtumises 2:0 Noahi. Mängu eel lahutas meeskondi üks punkt, mis tähendab, et lõpuks võitis Ararat-Armenia oma lähimat jälitajat nelja punktiga. Antonov tegi viimases mängus kaasa 90 minutit. Nikita Baranov ja Alaškert saavutasid meistrivõistlustel kolmanda koha, kui viimases mängus alistati võõrsil 4:2 Širak. Baranov mängis 90 minutit. Ararat-Armenia teenis tänavu parimana 52 punkti, Noah oli 48 punktiga teine. Alaškert kogus lõpuks 47 punkti ja Širak 46.

Ukraina kõrgliigahooaeg sai Joonas Tamme ja Desna jaoks õnnetu lõpu, sest lõpuks lepiti meistrivõistlustel neljanda kohaga. Viimasest kolmest matšist sai Desna vaid ühe punkti, kui pühapäeval viigistati võõrsil 1:1 Zorjaga. Eelmisel nädalal kaotati 1:3 Oleksandriale, kui Tamm sai kirja oma esimese värava Ukraina kõrgliigas, mis viis ta meeskonna kaheksandal minutil 1:0 juhtima. Meistrivõistlused võitis 82 punkti kogunud Donetski Šahtar, Kiievi Dinamo Dinamo oli 59 punktiga teine ning edestas Zorjad ning Desnad vastavalt ühe ja kolme punktiga. Kui Baranovi meeskonnal õnnestus Armeenia meistrivõistlustel viimase mänguga tõusta pronksikohale, siis Desnal jäi sellest väga napilt puudu. Desna võitis Zorja vastu avapoolaja 1:0 ning see tulemus oleks andnud Tamme võistkonnale pronksi, kuid teisel poolajal suutis kodumeeskond viigistada. Viigivärav saavutati 53. minutil, samal minutil vahetati Tamm ka välja.

Itaalia kõrgliigas kuulus taas algkoosseisu SPALi mängija Georgi Tunjov. SPAL võitis võõrsil Brescia vastu avapoolaja, kuid teisel poolajal Brescia viigistas. Tunjov vahetati välja viigiseisul 87. minutil, kuid kolmandal lisaminutil suutis Brescia lüüa võiduvärava. Nädala keskel oli Tunjov sekkunud 0:4 kaotusmängus Milano Interi vastu väljakule kohtumise 82. minutil. Ragnar Klavani koduklubi Cagliari sai möödunud nädalal kahest mängust ühe punkti, kui nädala keskel jäädi võõrsil Sampdoriale alla 0:3 ja seejärel viigistati kodus 1:1 Sassuologa. Kaotusmängu jälgis Klavan varumeestepingilt, viigimängus sekkus keskkaitsja mängu viimasel minutil. Cagliari on 20 meeskonna konkurentsis 11. kohal, SPAL asub viimasel tabelireal ja peab järgmisel hooajal leppima kohaga esiliigas.

USAS-s Orlandos on pall mängu pandud ookeanitaguses MLS-is. Erik Sorga teeneteta viigistas D.C United eelmisel esmaspäeval 2:2 Toronto FC-ga, kuid ründaja oli tagasi väljakul laupäeval, kui New England Revolutioniga tehti 1:1 viik. Sorga kuulus algkoosseisu ning tegi kaasa esimese poolaja, mis lõppes 0:0.

Poola esiliigas lõi värava Artur Pikk, kes aitas Legnica Miedźi 3:0 võiduni Bełchatówi vastu. Pikk lõi meeskonna kolmanda värava 24. minutil. Nädalavahetusel kaotati sama tulemusega Radomi Radomiakile. Liigatabelis on meeskond 33. vooru järel viies. Łódźi Widzew on tugevuselt kolmandas liigas teisel kohal, kui liidrist (Łęczna Górnik) jäädakse maha ühe punktiga ning sama väike on eduseis Katowice GKS ees. Nädala keskel alistati 3:0 Stalowa Wola meeskond, kuid nädalavahetusel vannuti 0:1 alla Rzeszowi Resoviale. Esimeses mängus vahetati Henrik Ojamaa välja 65. minutil, mil kõik väravad olid juba löödud ning nädalavahetusel sai eestlane kirja 72 minutit.

Karol Mets ja Stockholmi AIK said eelmisel nädalal tabelisse juurde neli punkti, kui esmalt alistati kodus 1:0 Sirius ning seejärel tehti võõral väljakul 2:2 viik Varbergiga. Mets sai kirja 180 minutit. Üheksa vooru järel on ta meeskond tabelis 12 punktiga üheksandal kohal.

Norra kõrgliigas sai Taijo Teniste koduklubi Bergeni Brann möödunud nädalal tabelisse vaid ühe punkti. Esmalt jäädi võõrsil teise poolaja väravast alla Oddile, kui Teniste mängis esimese poolaja. Seejärel viigistati nädalavahetusel eestlase abita 1:1 Startiga. Norra esiliigas jäi mänguajata Matvei Igonen, kui Lillestrøm viigistas teisipäeval 1:1 Sandnes Ulfiga ja tunnistas täna õhtul Stjørdals-Blinki 1:0 paremust.

Sloveenia meistrivõistlused lõppevad Mattias Käiti ja Domžale jaoks kaheksanda kohaga kümne meeskonna konkurentsis, mis tähendab, et säilitatakse kõrgliigakoht. Käit on tagasi väljakul ja mängis 5:2 võidumängus Aluminij vastu esimese poolaja, mis kaotati 0:2. Nädalavahetusel mängis eestlane teise poolaja 1:2 kaotusmängus Maribori vastu. Viimase vooru eel on kindel, et Domžale tabelis ei tõuse ega lange. Meistrit veel välja kuulutatud pole, sest Celjet ja Olimpijat lahutab tabeli tipus kaks punkti. Maribor on kolmandal kohal ja võib veel tõusta hõbedale.

Soome esiliigas oli täpne Zakaria Beglarishvili, kes mängis Argo Arbeiteri juhendatava KTP 3:0 võidumängus Gnistani vastu 82. minutil, mil tema asemel tuli väljakule noortekoondislane Taaniel Usta. Hindrek Ojamaa sai kirja resultatiivse söödu ning kaitsja vahetati välja lõpuminutitel. Kõrgliigas Ats Purjele mänguaega ei jagunud, kui Kuopio Palloseura tegi võõrsil väravateta viigi Tampere Ilvesega.