19

10.2020

13:35

Eestlased välismaal: Hein tõrjus ja Sorga teenis penalti

Eelmisel nädalal paistsid Eesti koondislased silma nii Euroopa väljakutel kui ka teisel pool ookeanit. Väravavaht Karl Jakob Hein suutis Londoni Arsenali U23 võistkonda esindades tõrjuda Manchester Unitedi mängija penalti. Ookeanitaguses MLS-is sai Erik Sorga kirja 180 minutit ja teenis ühe penalti.

Arsenali U23 meeskond viigistas Unitedi eakaaslastega 3:3. 1:1 viigiseisul õnnestus Heinal tõrjuda Arnau Puigmali penalti, kuid sama mees suutis koheselt Unitedi siiski juhtima viia. Kuus minutit hiljem 1:3 kaotusseisu jäänud Arsenal suutis lõpuks välja võidelda 3:3 viigi. Kui avapoolajal hoolitses Londoni klubi ainsa värava eest Reiss Nelson, siis viimased kaks väravat 64. ja 70. minutil kirjutati Folarin Baloguni nimele. Arsenal jäi 77. minutil ka vähemusse.

Erik Sorga ja D.C. United teenisid kahest mängust neli punkti. Sorga mängis Philadelphia Unioni vastu 90 minutit ja teenis penalti, kui tema meeskond viigistas vastasega 2:2. Läinud ööl mängis Sorga taas 90 minutit, kui alistati Cincinnati võistkond tulemusega 2:1. Enne eelmist nädalat polnud Sorga veel kordagi terve mängu vältel platsil viibinud.

Saudi Araabia kõrgliigas tegi oma debüüdi Karol Mets, kui Al-Ettifaq alistas avavoorus võõrsil 2:1 Al-Ettihadi. Karol Mets tegi kaasa kogu kohtumise. 0:1 kaotusseisu jäänud Metsa tööandja lõi viigi- ja võiduvärava vastavalt 80. ja 88. minutil. Kohtumise kõik väravad löödi penaltitest. Al-Ettihadi penalti põhjustas Mets.

Itaalia kõrgliigas pääses Ragnar Klavan väljakule kohtumise lõpus vahetusest, kui Cagliari alistas 3:2 Torino. Nelja mänguga on Cagliari teeninud neli punkti.

Artjom Dmitrijev lõi värava Kasahstani meistrivõistlustel, kui Okžetpes alistas 2:1 Kõzõlžari. Dmitrijev lõi viigivärava kohtumise 54. minutil. Vigastusest taastunud Sergei Zenjov pääses Karagandõ Šahtjori 0:1 kaotusmängus Ordabasõ vastu mängu vahetusest kohtumise 65. minutil. 12 meeskonnaga liigas on Šahtjor kuues ja Okžeptes üheksas.

Mihkel Ainsalu mängis Ukraina kõrgliigas 90 minutit, kui Lviv jäi kindlalt alla Donetski Šahtarile. 18 minutiga 0:4 kaotusseisu jäänud Lviv kaotas lõpuks kohtumise 1:5. Viiest mängust on Lviv teeninud ühe punkti.

Soome kõrgliigas sai otsa Kuopio Palloseura (KuPS) suurepärane seeria, kui möödunud nädalal kaotati kaks kohtumist tulemusega 0:2. Esmalt jäädi võõrsil alla Turu Interile ja seejärel kodus Espoo Honkale. Ats Purje jälgis mõlemat kohtumist varumeestepingilt, koondisest klubi juurde naasnud Artur Pikk sai võistkonda aidata Honka vastu, kui ta tegi kaasa kogu kohtumise. Tabeli tipus on HJK 44 punktiga, KuPS jääb uuest liidrist maha kolme punktiga.

Mänguaega teenis Poola esiliigas Łódźi Widzewit esindav Henrik Ojamaa, kui tema meeskond tegi väravateta viigi Łęczna Górnikuga. Ojamaa tuli väljakule kohtumise 83. minutil.