22

04.2019

15:09

Eestlased välismaal: juubelit tähistanud Zenjov võidutses Kasahstanis

Möödunud nädalal käisid Eesti koondislased näitamas oma oskuseid. Mängupäeval oma 30. sünnipäeva tähistanud Sergei Zenjov tegi endale ilusa kingituse, kui aitas Šahtjoril Kasahstani kõrgliigas võtta kolm võidupunkti.

Algkoosseisu kuulunud ja 80 minutit mänginud Zenjov võitis laupäeval Karagandõ Šahtjoriga võõral väljakul 2:1 Tarazi. Artjom Dmitrijev ja FC Okzhetpes said samuti võidu võõrsilt, kui sama tulemusega mängiti üle Atõrau. Dmitrijev viibis väljakul kogu kohtumise. Šahtjoril on kuue mänguga kirjas seitse ja Okzhetpesil neli punkti.

Läinud nädalavahetusel sai Cagliari Itaalia kõrgliigas võidrõõmu maitsta. Kahjuks pidi meeskond teisel poolajal tegema sunnitud vahetuse, kui platsilt lahkus Ragnar Klavan. Cagliari võitis Frosinonet Joao Pedro 27. minuti penaltist 1:0. Klavan viibis väljakul 61 minutit. Cagliaril on tabelis 33 mänguga teenitud 40 punkti ja 20 meeskonna konkurentsis ollakse hetkel 11. kohal.

Karol Mets ja Stockholmi AIK said Rootsi kõrgliigas hooaja esimese kaotuse, kui Örebro võitis kodupubliku rõõmuks kohtumise teise lisaminuti väravast 2:1. Mets tegi kaasa kogu kohtumise.

Henri Anier koduklubi Suwon sai Lõuna-Koreas möödunud nädalal kaks 1:2 kaotust. Esmalt jäädi kariksarjas alla kõrgliigas pallivale Daegule. Anier oli väljakul kohtumise esimesed 74 minutit, kuid selle ajaga väravaid ei löödud. Suwon asus mängu 81. minutil juhtima, kuid kohtumise lõpp kuulus Daegule, kes jõudis 2:1 võiduga järgmisse ringi. Nädalavahetusel Anier meeskonna koosseisu ei kuulunud, kui esiliigas jäädi sama tulemusega alla Gwangjule.

Fulham U23 viigistas viimati Sunderlandiga võõrsil 1:1. Avapoolaja võitnud Fulham sai esimese poolaja lõpus punase kaardi, mille teenis meeskonna väravavaht. Varuväravavaht sekkus mängu Mattias Käiti asemel. Sunderland lõi viigivärava 89. minutil.

Soome kõrgliigas jäi möödunud nädala alguses Silver Graubergita mänginud HIFK 0:1 alla Lahtile. Neljapäeval käis väljakul SJK, kes suutis teha väravateta viigi HJK-ga. Trevor Elhi tegi kaasa kogu kohtumise, Mihkel Aksalu jälgis matši varumeestepingilt. Täna õhtul võõrustab SJK Tampere Ilvest.

Nädalavahetusel läksid vastamisi Hindrek Ojamaa ja Maksim Gussevi meeskonnad, kui matš VPSi ja KPV vahel lõppes 2:2 viigiga. VPSi kaitsja Ojamaa sekkus mängu vahetusest teiseks poolajaks, Gussev KPV koosseisu ei kuulunud. Ats Purjeta mänginud KuPS jäi viimati 0:3 alla Espoo Honkale.

Sel nädala Soome esiliigahooaega alustav MyPa alistas viimati kontrollkohtumises tugevuselt neljandas liigas palliva Peltirumpu 5:0. Kaks väravat kirjutati aasta alguses U21 koondises debüteerinud Kaarel Usta nimele.

Hollandi esiliigas pääses väljakule Rauno Sappinen, kui Den Bosch viigistas koduväljakul 2:2 Utrecht II-ga. Avapoolaeg oli lõppenud 1:1 viigiga ning Sappinen tuli sama seisuga väljakule viimaseks pooltunniks. Kuigi Den Bosch asus mängu 87. minutil juhtima, suutis Utrecht II tänu kolmanda lisaminuti väravale punkti koju kaasa võtta.

Siim Lutsuta mänginud Teplice tunnistas Tšehhi kõrgliigas võõral väljakul Olomouci Sigma 2:0 paremust.

Nikita Baranov Stara Zagora Beroet aidata ei saanud, kuid tema koduklubi mängis viimati Bulgaaria kõrgliigas 2:0 üle Varna Tšerno More. Baranovi meeskond tõusis tabelis võiduga viiendaks. Meistritiitli nimel heitlevad kuus meeskonda ning Beroe edestab nüüd Tšerno Moret kahe punktiga. Beroega võrdselt 47 punkti on teeninud Plovdivi Botev. Bogdan Vaštšuk ja Sofia Levski on 59 punktiga kolmandal tabelireal, viimati tehti derbimängus CSKA-ga väravateta viik. Vaštšuk sekkus mängu vahetusest kohtumise 81. minutil. Bulgaaria kõrgliiga alumises pooles sai Artjom Artjunini meeskond Etar eelmisel nädala kirja nii 3:0 võidu kui ka 0:3 kaotuse. Kaotusmängus võõrsil Bistritsa Vitoša vastu sai Artjunin kirja 90 minutit, võidumängu Stara Zagora Vereya vastu jälgis ta varumeestepingilt. Edgar Tur ja Botev Vratsa kohtuvad täna õhtul võõrsil Vereyaga ning Turi ja Artjunini klubid lähevad omavahel vastamisi neljapäeval.

Sergei Mošnikov ja Palanga mängisid Leedu kõrgliigas 2:1 üle Stumbrasi. Mošnikov viibis väljakul kogu kohtumise. Seitsmest mängust teenitud seitse punkti annavad Palangale liigatabelis kaheksa meeskonna konkurentsis hetkel kuuenda koha.

Itaalia noorte kõrgliigas said Markus Soomets ja Sampdoria kirja järjekordse 0:0 viigi. Keskpoolkaitsja Soomets mängis 90 minutit ja aitas oma meeskonnal viimati viigistada Fiorentinaga. Aste madalamal palliv SPAL jäi 1:2 alla Padovale, kui SPALi ridades sai täismängu kirja Georgi Tunjov.

Täna tehakse algust ka Poola kõrgliiga otsustavate mängudega. Pärast 30. vooru jagati liiga kaheks ning 9.-16. kohale mängivad teiste seas ka Legnica Miedź ning Kielce Korona. Ken Kallaste ja Joonas Tamme meeskond Korona võõrustab täna Wrocławi Śląski, Henrik Ojamaa ja Artur Pika koduklubi Miedź kohtub koduväljakul Sosnowieci Zagłębiega.