22

07.2019

15:45

Eestlased välismaal: Mets ja AIK alistasid Antonovi koduklubi

Möödunud nädalal näitasid välisklubide ridades oma oskuseid Euroopa väljakutel mitmed Eesti koondislased. Meistrite liiga kvalifikatsiooniturniiril olid vastamisi Karol Metsa ja Ilja Antonovi tööandjad, kui järgmisesse ringi pääsesid Mets ja Stockholmi AIK (Rootsi).

Mets ja AIK, kes olid avamängu võõrsil Antonovile ja Ararat-Armeniale kaotanud 1:2, alistasid Rootsis toimunud korduskohtumises vastase 3:1. Mets tegi kaasa kogu kohtumise, Antonov vahetati välja kohtumise 86. minutil, mil tablool oli juba hilisem lõppseis. AIK hoog sai jätku ka nädalavahetusel Rootsi kõrgliigas, kui koduväljakul alistati Helsingborg 2:0. Mets jälgis liigamängu varumeestepingilt.

AIK kohtub Meistrite liiga kvalifikatsiooniturniiri järgmises ringis Sloveenia võistkonna Mariboriga. AIKi võidu korral ootaks neid ees matšid Barõssavi BATE (Valgevene) – Trondheimi Rosenborg (Norra) paari võitjaga. Mariborile allajäämise korral jätkuks AIK teekond Euroopa liiga kvalifikatsiooniturniiril Tirana Partizani (Albaania) või Tiraspoli Šeriff (Moldova) vastu. Maribor – AIK avavaatus toimub sel kolmapäeval Sloveenias.

Kaotus AIK-le ei lõpetanud ka Ararat-Armenia euroteekonda. Nende mängud jätkuvad Euroopa liiga kvalifikatsiooniturniiril, kui vastamisi minnakse Lincoln Red Impsiga (Gibraltar). Edu korral kohtutakse kolmandas ringis paari Zagrebi Dinamo (Horvaatia) – Tbilisi Saburtalo (Gruusia) kaotajaga.

Mattias Käit ja Domžale olid Euroopa liiga kvalifikatsiooniturniiril üle Balzanist (Malta). Avamängu võõrsil 4:3 võitnud Domžale mängis seejärel vastase koduväljakul üle 1:0. Avamängus 64. minutil vahetusest sekkunud Käit tegi korduskohtumises kaasa esimese poolaja. Viimati eestlaseta nädalavahetusel liigas võõrsil 2:4 Ljubljana Olimpijale alla jäänud Domžale euroteekond jätkub Euroopa liiga kvalifikatsiooniturniiril matšidega Rootsi klubi Malmö FF vastu, kelle vastu toimub avamäng Sloveenias sel neljapäeval.

Bergeni Brann jäi Euroopa liiga kvalifikatsiooniturniiril alla Shamrock Roversile (Iirimaa). Avamängu kodus 2:2 viigistanud Brann kaotas korduskohtumise võõrsil 1:2. Branni kaitsja Taijo Teniste avas esimeses vaatuses 12. minutil iluväravaga skoori ja tegi kaasa kogu kohtumise, kuid võidust jäädi ilma alles neljandal lisaminutil. Korduskohtumises vahetati Teniste välja 84. minutil, mil tablool oli seisuks 1:1.

Nüüdsest kodusele liigale keskenduv Brann mängis nädalavahetusel koduväljakul 2:1 üle Stabæki. Teniste mängis 90 minutit, Stabæki poolt pääses 84. minutil väljakule Madis Vihmann.

Euroopa liigas pääses järgmisesse ringi ka Ats Purje tööandja KuPS, kes alistas kahe mängu kokkuvõttes 3:1 Vitebski (Valgevene). Avamängu kodus 2:0 võitnud KuPs tegi korduskohtumises vastasega 1:1 viigi. Purje jälgis mõlemat mängu varumeestepingilt. Järgmises ringis ootab Soome võistkonda heitlus Varssavi Legiaga (Poola). Soome kõrgliigas viibis Purje väljakul 68 minutit, kui KuPS viigistas 0:0 Mariehamniga.

Soome meistrivõistlustel kuulusid Mihkel Aksalu ja Trevor Elhi SJK algkoosseisu, kui nende tööandja mängis võõrsil üle KPV 2:1. Aksalu sai kirja täismängu, Elhi vahetati välja 76. minutil 1:1 seisul. KPV ridades teenis mänguaega Maksim Gussev, kes pääses väljakule 85. minutil, mil kõik väravad olid juba löödud.

Mänguaega teenis Soome kõrgliigas ka Hindrek Ojamaa, kes aitas VPSi 1:1 viigini Lahti vastu. Ojamaa viibis väljakul 74 minutit. Võidurõõmu sai maitsta HIFK, kes alistas 1:0 RoPSi. Hiljuti meeskonnaga liitunud Martti Puolakainen jälgis matši varumeestepingilt.

Liigatabelis on eestlaste klubidest parimal positsioonil KuPS, kes on 27 punktiga tabelis kolmandal kohal. Tihedas konkurentsis, kus esimest ja kuuendat meeskonna lahutab kõigest kolm punkti, on SJK 26 punktiga kuues. HIFK on 18 punktiga üheksas, VPS on kaheksa punktiga viimasel ehk 12. kohal.

Itaalia kõrgliigaklubi Cagliari pidas hooajaeelse treeningkohtumise, kui kaks astet allpool palliva Feralpisaloga tehti 1:1 viik. Ragnar Klavan tegi kaasa teise poolaja, mil löödi ka kohtumise mõlemad väravad.

Lõuna-Korea esiliigas ei jagunud mänguaega Henri Anierile, kui tema koduklubi Suwon alistas võõrsil Daejeoni Citizeni 4:2. Kui 90 minutit olid täis tiksunud, oli tablool veel 2:2 viigiseis, kuid lisaminutitel suutis Suwon lausa kahel korral vastase väravavõrku sahistada. Suwon on kümne meeskonnaga liigatabelis 30 punktiga viiendal kohal.

Kasahstani kõrgliigas läksid vastamisi Sergei Zenjovi ja Artjom Dmitrijevi tööandjad. Pikema kõrre tõmbasid Zenjov ja Karagandõ Šahtjor, kes alistasid tänu 57. minuti Evgeny Tkachuki võiduväravale 1:0 Okžetpesi. Skoori avamisele oli lähedal ka Zenjov, kuid tema löök tabas 52. minutil latti. Zenjov sai kirja täismängu, Dmitrijev vahetati välja 78. minutil. Okžetpes lõpetas mängu kümnekesi, sest 64. minutil teenis Sanat Zhumakhanov punase kaardi. Liigatabelis on Šahtjor 27 punktiga kuues, Okžetpes 21 punktiga kaheksas.

Bulgaaria kõrgliigas jäid Nikita Baranov ja Stara Zagora Beroe 2:4 alla Ludogoretsile. Baranov kuulus meeskonna algkoosseisu ja mängis 58 minutit, mil ta 1:4 seisul välja vahetati. Bulgaaria avavoorus võidurõõmu tundnud Beroe on seega kahe vooruga teeninud kolm punkti. Artjom Artjunin sai kirja 90 minutit, kui Veliko Tarnovo Etar tegi väravateta viigi Levski Sofiaga. Kahe mänguga on Etaril kirjas kaks punkti.