30

07.2021

12:21

Käit ja Pikk pääsesid järgmisesse ringi, Tamme koduklubi sai valusa kaotuse

Lisaks FCI Levadiale olid eile Konverentsiliiga 2. eelringis võistlustules võõrsil mängivate eestlaste koduklubid. Mattias Käiti ja Artur Pika koduklubid kindlustasid edasipääsu, Joonas Tamme tööandja langes konkurentsist.

Käit ja Sloveenia klubi Domžale suutsid kahe mängu kokkuvõttes jagu saada soomlaste Espoo Honkast. Avakohtumisest 1:1 viigiga lahkunud Domžalel õnnestus otsustavas vastasseisus kirja saada 1:0 võit. Varasemates kohtumistes algkoosseisu kuulunud Käit sekkus kordusmängus vahetusest 82. minutil. Järgmises eelringis ootab Domžalet ees Norra klubi Trondheimi Rosenborg.

Pikk sai kirja debüüdi Läti klubi RFS-i eest, kui ungarlaste Puskase akadeemia alistati korduskohtumises 2:0 ning kahe mängu kokkuvõttes kindlalt 5:0. Eesti koondise vasakkaitsja tuli vahetusest 76. minutil.

Tamme tööandja Poltava Vorskla eurohooaeg sai läbi, kui korduskohtumises jäädi lisaaja väravast alla Kuopio Palloseurale. Meeskondade avamäng lõppes 2:2 viigiga. Otsustavas vastasseisus õnnestus Vorsklal kahel korral juhtima minna, kuid Kuopio meeskond suutis mõlemal juhul viigistada ning viia mäng lisaajale. Seal tõmbas pikema õlekõrre Soome klubi, kui kirja saadi 3:12 võiduvärav. Tamm tegi kordusmängus kaasa kõik 120 minutit.