22

03.2019

01:53

Koondis alustas valiksarja kaotusega Põhja-Iirimaale

Eesti koondis alustas EM-valiksarja kaotusega võõrsil Põhja-Iirimaale. Belfasti Windsor Parki staadionil peetud mängu avapoolajal jäid väravad löömata, kuid lõpuks võitsid väljakuperemehed kohtumise 2:0.

Avapoolajal oli Põhja-Iirimaal üks suurepärane võimalus mängu juhtima minna, kuid Paddy McNairi peaga löök 19. minutil lendas meie õnneks põrkega väravast üle.

Põhja-Iirimaa asus mängu juhtima 56. minutil, mil vastased lõid teravust vasakult äärelt, toimetasid palli kasti ning võitsid teise palli, mis langes Niall McGinnile, kes lõi palli täpse löögiga võrku.

Eesti avanes 70. minutil hea võimalus viigistamiseks, kui Henri Anier pääses vastase väravavahiga silmitsi, kuid seekord tõmbas pikema kõrre Bailey Peacock-Farrell, kes suutis meie ründaja löögi tõrjuda.

Põhja-Iirimaa lõi oma teise värava penaltist, kui kaptenipaela kandnud Karol Mets mängis trahvikastis määrustevastaselt. Vastaste kapten Steven Davis lõi penalti värava keskele ning Põhja-Iirimaa, kes on esinenud suurepäraselt kahes viimases valiksarjas, tegi taas kolme punktiga uuele valiksarjale eduka alguse.

Koondiselaager jätkub maavõistlusega võõrsil Gibraltariga. Kohtumine kohalikul Victoria staadionil toimub teisipäeval, 26. märtsil Eesti aja järgi kell 21.45.

Valiksarja järgmine mäng toimub A. Le Coq Arenal, kui me võõrustame 8. juunil kell 19.00 Põhja-Iirimaad. Piletipaketid Eesti koondise kodumängudele on müügil Piletilevis.