14

10.2019

01:55

Rekordpubliku ees pidime tunnistama Saksamaa 3:0 paremust

Tänast Eesti - Saksamaa EM-valikmängu oli staadionile vaatama tulnud 12 064 jalgpallifänni, mis tähistab ka meie rahvuskoondise publikurekordit A. Le Coq Arenal. Siiski pidime tunnistama külaliste 3:0 paremust.

Esimene poolaeg kulges väga tasavägiselt, mida näitas ka 0:0 seis tablool 45 minuti lõppedes. Eesti koondis tekitas kohe alguses mitu ohtlikku olukorda ning 14. minutil jäi Saksamaa ka vähemusse, kui karistusala lähistel võttis Emre Can vea vääriliselt maha Frank Liivaku ja teenis punase kaardi. Ühe mängijaga vähemusse jäänud sakslastele suudeti korralikku lahingut pakkuda.

Teise poolaja alguses kiire värava löönud Saksamaa hakkas oma rütmi leidma ning see ei teinud meie elu kergemaks. Ilkay Gündogan viis külalised 51. minutil juhtima ja kahekordistas eduseisu kuus minutit hiljem. Kõrge pressingu ja mitmete vahetustega proovis Eesti mängu muutusi tuua, kuid oma tempo leidnud vastased jäid matši lõpuni domineerima. See kajastus ka 0:3 lõppskooris. Sakslaste viimase värava eest hoolitses 71. minutil Timo Werner.

Mängujärgsel pressikonverentsil tõdes Eesti koondise peatreener Karel Voolaid, et vaatamata tehtud edusammudele jääb emotsioon ikkagi hapukaks. Voolaidi sõnul oli koondis valmistunud mängima 11-liikmelise meeskonna vastu, kuid ühe mehe puudumine ei muutnud mängu kergemaks. Võrreldes juunikuise mänguga Mainzis oli koondis tublisti arenenud, seda ütles Voolaidile mängueelselt ka Saksamaa peatreener Joachim Löw.

Peatreener jäi meeste panusega üldpildis rahule, kuid tõdes, et sakslaste kiired väravad teise poolaja alguses murdsid vaimsust. Kuigi eestlased suutsid palliga leida käike ettepoole ja luua häid olukordi, ei suudetud lüüa peatreeneri ootustele vastavat väravat.

“Ründes polnud sakslaste vähemust tunda, kuid kaitses oli, ning seal me oleks pidanud nõelama,“ sõnas pärast mängu Eesti koondise ründaja Frank Liivak. “Muidu oli Saksamaa nagu ikka, tõelised masinad,“ lisas ta.

Külalismeeskonnal tuleb võiduga rahule jääda. Saksamaa koondise peatreener Joachim Löw kiitis koondise väravavahi ja kapteni Manuel Neueri oskust oma tiimi suurepäraselt juhtida ka peale punase kaardi saamist.

Tänase kohtumise tipphetked leiab ERRi spordiportaalist.

Meie alagrupi tänases teises matšis alistas Holland võõrsil Valgevene 2:1. Alagrupi tipus on Holland ja Saksamaa, kes on kuuest mängust kogunud 15 punkti. Põhja-Iirimaal on kolmandana 12 punkti (6-st mängust). Neljas on Valgevene ja viies Eesti vastavalt nelja ja ühe punktiga (seitsmest mängust).

Koondist ootab järgmisena ees võõrsil maavõistlus Ukrainaga, mis leiab aset 14. novembril. EM-valiksari lõpeb meie jaoks 19. novembril Amsterdamis, mil läheme vastamisi Hollandiga.

Tekst: Carlos Kuiv, Anna Maria Naanuri