26

09.2022

23:53

Võimas teine poolaeg tõi Eestile San Marino vastu neljaväravalise võidu

Mõned päevad tagasi C-liigasse koha kindlustanud Eesti meeste koondis pani täna, 26. septembril punkti Rahvuste liiga hooajale, kui San Marino vastu teeniti kindel 4:0 võit.

Kuigi juba kuuendal mänguminutil võttis Eesti üles vägagi lubava rünnaku, kus juhtväravast jäi puudu vaid hea pallitabamus, kujunes avapoolaeg sinisärkide jaoks võrdlemisi keeruliseks. Hea rütm siiski leiti ning pooltunni täitudes sunniti San Marino üha enam kaitsvasse rolli. Oodatud värav sündis 38. minutil, kui Konstantin Vassiljev leidis sööduga kasti lähistelt Bogdan Vaštšuki, kes jätkas Henri Anierile ning ründaja lahendas olukorra enesekindlalt. Vaheajapausile siirduti Eesti 1:0 eduseisus.

Teisel poolajal lükkas Eesti selgelt sisse järgmise käigu, sest ründefaasis tegutseti oluliselt enesekindlamalt ning see kandis kiiresti ka vilja. 56. minutil mängis Henrik Ojamaa end osavalt kaitsjatest mööda ning tema tsenderduse vormistas ülitäpse pealöögiga väravaks Taijo Teniste. Täna 93. korda Eestit esindanud Teniste jaoks oli tegemist esimese tabamusega koondise särgis. Kümme minutit hiljem ilmus tabloole kolmeväravaline eduseis: Karol Mets leidis pika püstsööduga Rauno Sappineni, kes konksutas maha teda jälitanud kaitsja ning saatis palli võrku. Viimane sõna jäi Anierile, kes pääses Metsa söödust jooksu, mängis end väravavahist mööda ning toimetas palli tühja võrku.

Eesti lõpetas Rahvuste liiga D-liiga hooaja oma alagrupi liidrina, kaotamata ühtegi mängu. Sellega kindlustati võistlussarja järgmiseks hooajaks koht astme võrra kõrgemal C-liigas. Kahest võisdust 6 punkti teeninud Malta lõpetas alagrupis teisel kohal, San Marino punkti- ja väravatearve jäid avamata.

Eesti meeste koondist ootab järgmisena ees Balti turniir, mille avamängus kohtutakse 16. novembril Lätiga ning samal päeval lähevad omavahel vastamisi Leedu ja külalisriik Island. 19. novembril toimuva teise mängupäeva vastasseisud sõltuvad turniiri esimeste kohtumiste tulemustest.