25

08.2020

19:57

VIDEO │ Neidude U17 koondis teenis Leedu vastu võidu

Neidude U17 koondis alustas oma vanuseklassi Balti turniiri võidukalt, kui EJLi TNTK staadionil toimunud mängus alistati Leedu eakaaslased tulemusega 5:1.

Eesti alustas kohtumist aktiivselt ning juba teisel minutil oli Leedu sunnitud võõrustajate rünnaku maha võtma kollase kaardi väärilise veaga. Aktiivne surve kandis vilja seitsmendal minutil, kui Leedu väravavaht tegi väljatulekul valearvestuse ning Lisandra Rannasto kasutas eksimuse ära ja lükkas palli tühja võrku.

Mängu teine värav sündis 20. minutil taaskord külaliste apsakast, kui väravavaht söötis palli Marta Liisa Staalfeldti jalale, kes ligi 20 meetrilt selle väravasse saatis.

Ülejäänud avapoolaeg kulges samuti pigem Eesti domineerimisel, kuid üleliia ohtlikke olukordi tekitada ei õnnestunud. Leedu elas samuti üha enam mängu sisse, kuid nende löögid maandusid kas Eesti puurivahi Victoria Vihmani süles või lendasid väravaraamidest mööda.

Teisele poolajal tulid külalised vastu elavamalt, kuid siiski suutis oma võimalused ära kasutada Eesti. Lühikese aja jooksul tegi kahel korral skoori võistkonna kapten Kristina Teern. Esmalt pääses ta 54. minutil löögile karistusala joonelt ning pall läks läbi väravavahi näppude võrku. Kaks minutit hiljem suunas ta viiekasti lähistelt palli tagumisse nurka. Eesti koondise viienda värava autoriks oli Kirkeliis Lillemets, lahendades üks ühele olukorra.

Kohtumise lõpuminutitel sai auvärava kirja ka Leedu, kui Ugne Slankauskaite skooris otse karistuslöögist.

„Päris paljud asjad tulid täna väga hästi välja,“ sõnas naiskonna peatreener Aleksandra Ševoldajeva pärast kohtumise lõppu Eesti Jalgpalli Liidu YouTube’i kanali otseülekandes. „Ma usun, et palju asju, millega saame täna rahul olla. Me läheme igat mängu võitma, aga see, kuidas me seda teeme – see on kõige suurem eesmärk.“

Kuigi naiskond näitas täna head mängu, siis leidis peatreener veel mõne aspekti, mida parandada. „Tahaks natuke paremini kontrollida mängu tempot, et mängijad tunneksid end nii kaitse- kui ka ründefaasis palliga mugavamalt.“

Peatreener lisas, et oma jälje jätnud on ka see, et treeningkogunemisi on pärast eriolukorda jõudnud teha piiratud koguses. „Täna oli väga hästi tehtud, aga seal olid mõned momendid, mille peame üle vaatama. Ma usun, et said hakkama, aga arenguruumi veel on.“

Homme kohtuvad kell 15.00 TNTK staadionil omavahel Leedu – Läti ning Eesti võõrustab 27. augustil samal väljakul kell 17.00 lätlasi.