31

01.2019

18:35

Saalijalgpallikoondis kaotas napilt Bulgaariale

Eesti saalijalgpallikoondis jätkas Bulgaarias toimuvat valikturniiri, kui täna jäädi napilt alla väljakuperemeestele. Kui eile kaotati pärast 1:0 eduseisu haaramist Hollandile 1:4, siis täna suutis Eesti mängu lausa kaks korda juhtima minna, kuid lõpuks tunnistati siiski kodumeeskonna 3:2 paremust.

Kui eile viis kuuendal minutil Eesti juhtima Edwin Stüf, siis täna oli Eesti kuuenda minuti värava autoriks Aleksei Titenok. Tema tabamus jäigi avapoolaja ainsaks.

Teisel poolajal avanesid väravaluugid – 28. minutil suutis Vladimir Baharov mänguseisu viigistada, kuid Sergei Kostinil oli 31. minutil vastus olemas. Kulus alla kahe minuti, kui taas olid tablool viiginumbrid Dimitar Tsvetanovi värava tõttu. Sama mees oli ka võiduvärava autor poolteist minutit enne lõpusireeni.

Eile Hollandile alla jäänud Eestil on kahe vooruga punktiarve avamata. Bulgaarial on nüüd kahest mängust teenitud neli punkti (eile viigistati 1:1 Montenegroga). Täna toimub meie alagrupis veel üks kohtumine, kui Montenegro kohtub Hollandiga.

Valikturniir lõpeb meie jaoks laupäeval, 2. veebruaril kell 16.45 matšiga Montenegro vastu.

Meie alagrupist pääseb edasi kaks paremat. Järgmine ring peetakse tänavu 22.-27. oktoobrini. Meie grupi võitja mängib sügisel Rumeenias, kus lisaks võõrustajatele ootaks ees kohtumised Kasahstani ning C-valikgrupi (Makedoonia, Albaania, Kreeka, San Marino) teise koha omanikuga. Meie valikgrupi teise koha omanik kohtuks sügisel Aserbaidžaani (võõrustaja), Slovakkia ja H-valikgrupi (Soome, Moldova, Wales ja Põhja-Iirimaa) võitjaga.