15

01.2019

21:15

Saalijalgpallikoondis viigistas Taaniga 3:3

Eesti saalijalgpallikoondis viibib Taanis, kus peetakse maavõistluseid väljakuperemeestega. Tänane avavaatus Århusis lõppes 3:3 viigiga.

Taanlased asusid mängu neljandal minutil juhtima. Standardolukorra järel pääsesid vastased löögile ning väravavaht Madis Rajando tõrje järel suutis Emil Scott tagasi põrkunud palli väravasse toimetada.

Eesti hakkas koheselt vastuväravat jahtima. Esmalt jäi Maksim Aleksejevil viigiväravast napilt puudu, kui tema löök tabas posti, kuid veidi hiljem suutis Erik Grigorjev hästi ära kasutada tekkinud võimaluse ja lõpetas rünnaku kindla löögiga nurka.

Koondis jätkas ambitsioonikalt, kuid lühikese aja jooksul jäi kahel korral Nikita Tšernei löökidele ette vastase väravavaht. Eesti asus mängu juhtima kümnendal minutil, kui penalti realiseeris Ervin Stüf.

Seejärel oli mõlemal meeskonnal võimalusi, kuid õnn soosis kodumeeskonda, kui 14. minutil suutis Zakaria El-Ouaz viigistada. Esmalt oli mängija lähedal pallikaotusele, kuid pall jäi Eesti mängija põrkest siiski tema valdusse, löök leidis tee väravavõrku ning tabloole tulid taas viiginumbrid.
Viiginumbrid püsisid tablool kõigest kaks minutit – Rasmus Munskind võitis palli ning leidis sööduga Ervin Stüfi, kelle õhtu teine tabamus viis eestlased 3:2 ette. Taani otsustas kasutada ka lendavat väravavahti ja Eestil tekkis selle tulemusel üks hea kauglöögivõimalus, kuid meie sooritus läks napilt väravast mööda. 3:2 tulemusega avapoolaeg ka lõppes.

Teisel poolajal näitas korduvalt oma taset Madis Rajando ning vastased ei leidnud viisi meie puuriluku üle mängimiseks. Meeskonda tabas aga 36. minutil ebaõnn, kui meie mängijate pallipõrgete tagajärjel puudutas pall lõpuks Maksim Aleksejevit, kes lõi omavärava. Taani jätkas viigiseisust hoolimata lendava väravavahiga ning samal minutil suudeti Eesti värava ees ohtlik moment tekitada, kuid meie kaitsjad olid tasemel. Lõpusekunditel oli ärev olukord, kui Rajando noppis palli, kuid vastaste väravavaht tegi tema vastu vea. Taanlasest väravavaht pääses siiski kollase kaardiga ja Eesti pidi leppima karistuslöögiga oma karistusalast. 3:3 tulemusega ka mäng lõppes.

„Natuke kahju, et 3:3 jäi – üldse ei olnud rahul selle tulemusega. Oli võrdne mäng – meil ja nendel olid võimalused, aga juhtisime 3:2. Järgnes omavärav ja lõpus see ebaselge olukord, kus oleksime võinud saada 10 meetri löögi, aga ei saanud...“ ütles koondise peatreener Dmitri Skiperski pärast kohtumise lõppu Eesti saalijalgpall/futsal Facebooki lehekülje vahendusel.

Kaks meeskonda on Ceres Arenal vastamisi ka kolmapäeva õhtul, kui kohtumise avavile kõlab taas kell 19.00.