12

09.2021

21:18

Rannajalgpallikoondis jõudis A-divisjoni!

Eesti rannajalgpallikoondis kindlustas esmakordselt pääsme Euroliiga A-divisjoni, kus pallivad Euroopa 12 paremat koondist. Otsustavas B-divisjoni matšis alistati täna Türgi 4:3.

Türgi meeskond suutis juba esimesel minutil juhtima minna, kuid Kristian Marmori 11. minuti käärlöögi järel lõppes esimene kolmandik viigiliselt.

Teisel kolmandikul lõi Türgi ühe omavärava ning otsustavale kolmandikule mindi seega vastu eestlaste üheväravalises eduseisus. Selle kahekordistas Argo Alaväli, aga vastane ei andnud alla ja suutis tuua tabloole 3:3 viigiseisu. Eesti võiduvärava lõi neli minutit enne kohtumise lõppu Sander Lepik.

Eesti oli varasemalt kahel korral jõudnud A-divisjonist ühe võidu kaugusele, kuid seni polnud Superfinaali B-divisjonis suudetud võita. 2015. aastal Pärnus toimunud finaalis jäädi penaltiseerias alla Rumeeniale ja 2017. aastal kaotati Türgile.

A-divisjoni võitis äsja lõppenud finaalis Portugal, kes alistas Valgevene meeskonna. A-divisjonis pallivad lisaks Hispaania, Itaalia, Venemaa, Prantsusmaa, Šveits,  Ukraina, Poola, Saksamaa ja Aserbaidžaan.