25

06.2021

15:16

Rannajalgpallikoondis lõpetas valikturniiri 14. kohaga

Eesti rannajalgpallikoondise jaoks lõppes täna MM-valikturniir Portugalis Nazares. Üheksa päevaga kokku lausa kaheksa mängu pidanud koondis saavutas lõpuks 14. koha.

Koondise jaoks algas turniir eelringiga, kus alistati lisaaajal Rumeenia, kaotati dramaatilises mängus penaltiseerias Inglismaale ja võideti viimases vooru 3:2 Rootsit.

Nende tulemuste toel jõuti valikmängude alagrupiturniirini, kus jäädi nelja meeskonna konkurentsis viimaseks. Pärast 4:12 kaotust Šveitsile näidati küll hambaid Prantsusmaale, kuid lõpuks jäädi nimekamale vastasele alla 1:4. Viimases voorus Aserbaidžaani vastu oli sarnaselt Inglismaa-mängule taas draamat viimaste sekunditeni, sest väravavaht Kaspar Kotter suutis mängu lõpus seisu viigistada, kui Aserbaidžaanil oli koheselt vastus olemas ja seega kaotas Eesti mängu 3:4.

Eesti mängis seejärel 16 meeskonnaga valikturniiril kohamänge alagruppides neljanda koha saanud meeskondadega. Eile alistati Kasahstan 3:2 ja täna jäädi Taanile valusalt alla 6:7.

Tänases mängus Taani vastu viis Kotter Eesti juhtima, kuid seejärel haaras eduseisu Taani. Indrek Palm suutis küll viigistada, aga avakolmandik lõppes taanlaste 3:2 eduseisus, sest koheselt pärast Palmi viigiväravat teenis Taani penalti, mis õnnestus Casper Dorphil realiseerida.

Teine kolmandik kuulus eestlastele ning Palm, Janek Remmelgas ja Priit Mäeorg suutsid Eesti 5:3 ette viia!

Otsustaval kolmandikul vähendasid taanlased esmalt kaotusseisu minimaalseks, kuid Joonas Laurits taastas Eesti meeskonna kaheväravalise eduseisu. Kuigi veidi enam kui kolm minutit enne kohtumise lõppu juhtis Eesti mängu 6:4, kaotati lõpuks Taanile 6:7. Taani viigi- ja võiduvärava lõi Dorph, kes kostitas täna Eestit lausa nelja väravaga. Võiduvärav sündis kolm sekundit enne lõpuvile.

Täna peetakse veel kohamänge (9.–10. ja 11.–12.) ning kell 17.30 algab esimene veerandfinaal. Veerandfinaalid on sel turniiril määrava tähtsusega, sest MM-finaalturniirile pääseb Euroopa valikturniirilt neli meeskonda. Finaalturniiri võõrustab augustis Venemaa.

Veerandfinaalides on vastamisi Valgevene – Saksamaa, Šveits – Ukraina, Itaalia – Hispaania ja Portugal – Aserbaidžaan. Mänge näeb otsepildis ning viite mängudele leiab SIIT