23

09.2019

18:01

U15 koondis jäi 3:4 alla Tadžikistanile

Eesti U15 koondis sai kirja oma esimesed ametlikud mängud, kui osales nelja meeskonna osavõtul Albaanias toimunud UEFA sõprusturniiril. Täna Tadžikistanile napilt 3:4 alla jäänud Eesti kogus kahe kaotuse kõrvale ka ühe võidu penaltiseerias ning sai neljanda koha.

Tänast matši Tadžikistani vastu alustas Eesti suurepäraselt, kui Henri Käblik viis juba teisel minutil eestlased juhtima. Vastane suutis kuuendal minutil viigistada ning asus omakorda 21. minutil matši juhtima. Eesti ei andnud alla ja väravaterohkel avapoolajal mindi taas mängu juhtima tänu 28. ja 39. minuti Roman Bažkovi tabamustest. Kuid eduseis jäi üürikeseks, sest poolaja viimasel ehk 40. minutil suutis Tadžikistan viigistada.

„Võib öelda, et täna olid platsil kaks võrdset meeskonda. Kumbki kaitses ei istunud ja nagu kohtumine näitas, siis oli väravavõimalusi mõlemal poolel. Tegu oli viimase vooruga, nii et olime suutnud vastase tugevused ja nõrkused kaardistada, kuid sama kehtis Tadžikistani kohta,“ analüüsis U15 koondise peatreener Ludvig Tasane pärast kohtumist.

Teisel poolajal löödi vaid üks värav, kuid kahjuks meie võrku, kui võiduvärav sündis 73. minutil. „Täna läks nii, et meil oli teisel poolajal 100-protsendiline võimalus ja ära ei löönud ning lõpuks leppisime kaotusega. Võit oleks andnud meile turniiril teise koha, kaotusega jäime neljandaks. Kuid läheme siit turniirilt ära püstipäi, sest lõime kahele vastasele väravaid ning näitasime oma potentsiaali.“

Tasane jäi Albaanias toimunud turniiril meeskonnaga väga rahule. „Kui rääkida suurest pildist, siis osa on sportlik pool, kus jäi silma mängijate potentsiaal, aga teine pool puudutab meeskonna ühtsust ja toimimist platsiväliselt. Kõigi jaoks oli täiesti uus kogemus Albaaniat tabanud maavärin ning need raputused pole isegi tänasega läbi – näiteks hommikuseks mänguks Tadžikistani vastu läksime otse päiksetoolidelt hotelli kõrvalt, kus veetsime öö, sest siseruumides polnud meie jaoks turvaline. Aga ma ei läinud platsile vabandusi otsima, vaid otsisime lahendusi. Kui töötame sama isukalt ja nendel põhimõtetel edasi, siis usun, et siit meeskonnast võivad kõik mängijad kaugele jõuda.“