21

09.2020

16:58

Eestlased välismaal: KuPS edenes eurosarjas ja jätkas kodus võiduseeriat

Eelmine nädal osutus edukaks Kuopio Palloseurat (KuPS) esindavate Artur Pika ja Ats Purje jaoks. KuPS jõudis eurosarjas penaltiseeria võidu järel järgmisse ringi ning Soome kõrgliigas jätkati oma võimast võiduseeriat.

Pikk mängis 120 minutit, kui KuPS alistas Euroopa liiga kvalifikatsiooniturniiril Bratislava Slovanani penaltiseerias 4:3. Väravateta lõppenud normaalaja ja lisaaja esimese poolaja järel asus Slovakkia meeskond mängu 111. minutil juhtima, kuid KuPSil õnnestus viimasel minutil viigistada. Penaltiseerias 2:3 kaotusseisu jääbud KuPS suutis seejärel oma kaks järgmist penaltit realiseerida ning Slovanil mitte. Järgmises ringis on KuPSi vastaseks Leedu meeskond Sūduva, kelle paremust penaltiseerias tunnistas tänavu FC Flora.

Nädalavahetusel mängis KuPS võõrsil 2:0 üle Rovaniemi Palloseura, kui Pikk sai taas kirja täismängu ning Purje tegi kaasa teise poolaja. Liigas on nüüd võidetud kuus mängu järjest. HJK ja KuPS on tabeli tipus võrdselt teeninud 34 punkti, KuPSil on ka mäng varuks.

Karol Mets ja Stockholmi AIK said kirja väärt võidu, kui Hammarby alistati tulemusega 3:0. Mets tegi kaasa kogu kohtumise ning aitas oma meeskonnal tõusta tabelis 12. kohale.

Ragnar Klavani ja Cagliari jaoks algas Serie A hooaeg võõrsil Sassuolo vastu. Klavan tegi kaasa esimese poolaja, mis lõppes väravateta viigiga. 77. minutil juhtima läinud Cagliari pidi lõpuks leppima 1:1 viigiga. SPALi jaoks algab Serie B hooaeg reedel võõrsil Monza vastu.

Ukraina kõrgliigas teenis mänguaega Mihkel Ainsalu, kes tegi Lvivi särgis kaasa kogu kohtumise võõrsil Kiievi Dinamo vastu. Väravateta lõppenud avapoolaja järel asus Dinamo mängu juhtima, kuid Lviv suutis viigistada. Viigiseis püsis tablool 87. minutini, kuid lõpuks võttis Kiievi meeskond 3:1 võidu. Joonas Tamm jälgis varumeestepingilt, kuidas Desna viigistas võõrsil 1:1 Inhuletsiga. Desna on kolme mänguga kirja saanud viis punkti, Lvivil on kahe mängu järel punktiarve avamata.

Ookeanitaguses MLS-is viigistas D.C. United 2:2 Torontoga. Erik Sorga pääses väljakule 87. minutil 1:2 kaotusseisus. Sorgal oli viiendal lisaminutil võimalus võiduvärav lüüa, kui ründaja suutis palli raamide vahele teele saata, kuid vastase väravavahi suurepärane tõrje andis lõpuks ühe punkti mõlemale meeskonnale.

Sloveenia kõrgliigas alistas Mattias Käiti meeskond Domžale kodus 3:1 Sežana FK Tabori. Avapoolajal esmalt kaotusseisu jäänud Domžale suutis koheselt viigistada ning teisel poolajal oldi täpsed 58. ja 72. minutil. Käit pääses väljakule vahetusest 73. minutil.

Łódźi Widzew sai Poola esiliigas kirja oma esimese võidu, kuid nädalavahetusel mängiti 2:0 üle Stomil Olsztyn. Nädala keskel oldi sama tulemusega alla jäädud Łódźi ŁKS-ile. Kaotusmängus tuli Henrik Ojamaa mängu vahetusest kohtumise 72. minutil, võidumängus kuulus ta algkoosseisu ja tegi kaasa esimese poolaja, mis lõppes 1:0 võiduga.

Nikita Baranovi koduklubi Karmiotissa kaotas Küprose kõrgliigas Limassoli AEL-ile tulemusega 1:3. Baranov sai kirja kogu kohtumise. Tänavusel hooajal kaks viiki ja kaks kaotust kirja saanud Karmiotissa on tabelis eelviimasel kohal, AEL tõusis teisele kohale.

Sergei Zenjovi ja Karagandõ Šahtjori jaoks lõppes järjepanu kolmas mäng 1:1 viigiga, kui viimati saadi harjumuspärane tulemus kätte Astana vastu. Zenjov kuulus algkoosseisu ja mängis 66 minutit, mil ta vahetati välja 0:1 kaotusseisus. Artjom Dmitrijev ja Okžtepes viigistasid 2:2 Aktau Kaspiõga. Dmitrijev tuli väljakule oma meeskonna 2:1 eduseisul 79. minutil, kuid vastasel õnnestus neli minutit hiljem viigistada.

Taani esiliigas kaotas Vendsyssel nädalavahetusel võõrsil FC Helsingørile 0:3. Henri Järvelaid sai Vendsysseli särgis kirja täismängu. Nädala keskel mängiti sama tulemusega üle Hobro, kui Järvelaid sekkus mängu vahetusest kohtumise 73. minutil, mil kõik väravad olid löödud.

Argo Arbeiteri juhendatav KTP mängib kõrgete kohtade nimel Soome esiliigas. Viimati alistati 4:0 Gnistan, kui väravad löödi ära 56 minutiga. Hindrek Ojamaa pääses väljakule 73. minutil. KTP on tabelis teisel kohal, kuid liidrikohal olev Oulu on ühe enampeetud mängu juures teeninud kolme punkti rohkem.

Täna teatas FC Flora, et 17-aastane Eesti noortekoondislane Maksim Paskotši on löönud käed Inglismaa kõrgliigaklubi Tottenham Hotspuriga.