25

11.2019

12:18

Eestlased välismaal: Hein hoidis Arsenali U23 meeskonna puuri puhtana

Läinud nädalavahetusel naasid eestlased pärast koondisepausi oma koduklubide ridadesse. Möödunud kuul U21 koondises debüüdi teinud ning viimati U19 koondise väravat kaitsnud Karl Jakob Hein hoidis Londoni Arsenali U23 meeskonna puuri puhtana.

Arsenal alistas tänu Inglismaa U19 koondislase Tyreece John-Julesi avapoolaja lõpus löödud väravast 1:0 Southamptoni ja on tabelis kolmandal kohal. Mitmest lähikonkurendist mängu enam pidanud Arsenal jääb Londoni Chelseast ja Derby Countyst maha vastavalt ühe ja kahe punktiga.

Norra kõrgliigas käis eestlastest väljakul Joonas Tamm, kelle koduklubi Lillestrøm SK jäi võõrsil tabeli viimasel real olevale Ranheimile alla 1:2. Taijo Tenisteta mänginud Bergeni Brann sai suure kaotuse, kui võõrsil tunnistati üllatuslikult Strømsgodseti 6:0 üleolekut. Enne viimast vooru on Brann tabelis seitsmendal kohal, Kristiansundist jäädakse maha ühe punktiga. Lähim jälitaja, Stabæk, on samuti kõigest ühe punkti kaugusel. 11.-14. real meeskonnad, kes on kogunud võrdselt 29 punkti ning nende seas on ka Lillestrøm. Tabeli põhjas olevad Mjøndalen ja Ranheim on nelikust kahe punkti kaugusel. Pühapäeval peetavas viimases voorus võõrustab Tamme meeskond Sarpsborg 08 võistkonda, Brann kohtub kodus Stavangeri Vikingiga.

Poola esiliigas pääses Ken Kallaste GKS Tychu algkoosseisu ning tegi kaasa kogu kohtumise, kui Jastrzebiega tehti 2:2 viik. Algkoosseisu kuulusid ka Artur Pikk ja Henrik Ojamaa, kui Legnica Miedz jäi 1:3 alla Nowy Sączi Sandecjale. Ojamaa viibis väljakul 54 minutit, Pikk sai kirja 76 minutit. Tabelis on Tychy (29 punkti) kuuendal kohal ning Miedz (28) nende järel seitsmendal real.

Sloveenias teenis üle pika aja mänguminuteid Mattias Käit, kui Domžale alistas viimati olulises kohtumises 3:0 Triglavi. Käit alustas kohtumist sarnaselt Rauno Sappineniga varumeestepingilt, kuid pääses platsile 81. minutil. Domžale tõusis lisaks Triglavile veel mööda Sežana Taborist ja on tabelis nüüd kuues.

Armeenia meistrivõistlustel saatis edu Nikita Baranovit, kes sai kirja täismängu ning Alashkert alistas 3:1 Shiraki. Ilja Antonovile minuteid ei jagunud, kui Ararat-Armenia tunnistas võõrsil Lori 2:0 paremust. Armeenia kõrgliigat juhib Ararat 27 punktiga, kuid Ararat-Armenia ja Alashkert jäävad kõigest ühe punkti kaugusele. Shirak ja Lori on omakorda Eesti koondislaste koduklubidest kõigest ühe punkti kaugusel.

Ragnar Klavan ja Cagliari Calcio pidi esialgse plaani kohaselt Serie A-s eile õhtul võõrsil kohtuma Leccega, kuid tugeva vihmasaju tõttu, mis mõjutas ka väljaku seisukorda, otsustati mäng edasi lükata. Pall plaanitakse mängu panna täna kell 16.00.