12.2019

17:49

Eestlased välismaal: Georgi Tunjov tegi debüüdi Itaalia kõrgliigas!

Möödunud nädalavahetusel sai Euroopa väljakutel Eesti (noorte)koondislastest suurima saavutusega hakkama Georgi Tunjov, kes pääses väljakule Itaalia kõrgliigas!

Tunjov esindab Serie A-s pallivat SPALi ning tegi debüüdi esindusmeeskonna eest eile õhtul võõrsil AS Roma vastu, kui ta pääses väljakule 73. minutil. Avapoolaja 1:0 võitnud SPAL oli tol hetkel 1:2 kaotusseisus, lõpuks jäädi nimekale vastasele alla 1:3. Liigatabelis on SPAL 20 meeskonna konkurentsis viimasel kohal üheksa punktiga. Bresciast ning Genoast lahutab neid vastavalt neli ja kaks punkti. 15.-17. kohal asuvad meeskonnad jäävad kuue punkti kaugusele.

Eile õhtul seitsmendat korda ja kuuendat aastat järjest Eesti parimaks mängijaks valitud Ragnar Klavan on võistlustules täna õhtul, kui Cagliari võõrustab eelmises voorus Juventuse alistanud Laziot. Lazio on 33 punktiga kolmas, Cagliari 29 punktiga viies. Kahe meeskonna vahele jääb SPALi alistanud AS Roma 32 punktiga.

Norra kõrgliiga üleminekumängudel jäi oma kohast ilma Lillestrøm, kes jäi kahe mängu kokkuvõttes dramaatiliselt alla Kristansandi Startile. Avamängu võõrsil 1:2 kaotanud Lillestrøm asus otsustavat korduskohtumist koduväljakul 4:0 juhtima. Poolaja võitis kodumeeskond kahe väravaga ning neljaväravaline eduseis saavutati 61. minutil. Veel veerand tundi enne lõppu oli tablool sama seis, kuid külaliste kangelaseks tõusis Martin Ramsland, kes lõi 76.-82. minutini kolm väravat ning tegi lõppskooriks 4:3. Kuigi korduskohtumise võit kuulus Lillestrømile, jäädi kõrgliigakohast ilma võõrsil löödud väravate tõttu. Tallinna FC Florast Lillestrømis laenul mänginud Joonas Tamm korduskohtumisest osa ei võtnud.

U17 koondise ründaja Aleksandr Šapovalov sahitas väravavõrku Saksamaal, kui ta aitas Freiburgi noortmeeskonnal alistada 3:0 Darmstadti. Võõrsil toimunud kohtumises lõi Šapovalov avapoolajal kaks väravat. Oliver Jürgens ning Hellas Verona noortemeeskond (Itaalia) alistasid viimati 1:0 Venezia eakaaslased.