12

10.2021

20:46

U19 koondis lõpetas valiksarja 0:1 kaotusega Valgevenele

Eesti U19 koondisel ei õnnestunud Ungaris toimunud EM-valikturniiril punktiarvet avada. Viimases voorus jäädi 0:1 alla Valgevenele.

Avavoorus 0:4 Austriale alla jäänud ja seejärel teise poolaja väravates Ungari 2:0 paremust tunnistanud Eesti jäi täna vastasele ühe väravaga alla. Andrei Smirnov tabas avapoolajal latti ning Georg Mattias Lagus suutis vastase penalti tõrjuda, kuid 72. minuti Dmitri Latykhov penalti andis võidu siiski Valgevenele. Ka realiseeritud penaltile sai Lagus oma käe vahele, kuid pall leidis siiski tee väravavõrku.

Noortekoondise peatreener Martin Reim rääkis pärast turniiri, et meeskond oleks kindlasti väärinud turniiri lõikes enamat, sest lõpuks jäädi punktita ja väravata. „Samas ei saa öelda, et me ühestki vastasest oleks mänguliselt üle olnud,“ tunnistas ta.

„Mõnes mõttes olid kõik mängud sarnased. Mängisime korralikud esimesed poolajad ning ka mängude teist poolaega alustasime hästi, aga seejärel hakkasime hätta jääma ja ühel hetkel pani vastane oma klassi maksma. Neil oli mängijaid, kes vajalikul hetkel leidsid õige lahenduse. Austria lõi juba teisel minutil suurepärase värava ja Ungari võiduvärav oli ka hea individuaalne sooritus. Täna andsime vastasele kaks penaltit ja see on ka tihtipeale märk, et mingitel hetkedel on vastane üle. Samas mängisime Valgevene vastu hea avapoolaja, sest me pigem domineerisime ja olid mõned korralikud võimalused. Austria vastu sai teisel poolajal meie jaks otsa ja kogu turniiri vältel olime hädas sellega, et vahetuste järel ei suutnud me tempot pidada.“

Reim lisas, et pärast turniiri oldi pettunud, kuid sellegipoolest kiitis meeskonda. „Kihvt võistkond, ühtehoidev ja heade isiksustega, kus on näha soovi mänge võita. Aga sisenemine meesteklassi pole lihtne ja see on võimalus teha endaga individuaalset tööd, kui mängude lõpud kipuvad raskeks minema.“