19

03.2019

20:05

VIDEOD: U17 koondis jäi alla Prantsusmaale

Eesti U17 koondis võõrustas täna maavõistluses Prantsusmaa eakaaslaseid. Avapoolaja kolme väravaga võitnud prantslased võitsid kohtumise lõpuks 4:0.

Sportland Arenal toimunud kohtumise esimene ohtlik võimalus kuulus külalistele, kuid Georg Mattias Lagus suutis viiendal minutil suurepärase tõrjega vastase soorituse väravast eemale tõrjuda. Kõigest minut hiljem oli ohtlik moment teise värava all – Aleksandr Šapovalov pääses trahvikasti joone lähistelt löögile, kuid õnnestunud vastutuleku oli teinud väravavaht Lucas Bonelli, kes sai oma keha pallile ette. Kaks minutit hiljem suutis Daniil Tarassenkov taas Šapovalovi üles leida, kuid seekord olid vastaste kaitsjad ülesannete kõrgusel.

Seejärel hakkas järjepanu võimalusi looma Prantsusmaa. Matthis Abline jäi meie õnneks pallitabamisega hätta ning vastased piirdusid nurgalöögiga. Eesti suutis ka vastase lööke blokeerida, kuid veidi ebaõnnestunud tõrje 12. minutil lubas prantslastel juhtima minna – Lagus suutis vastase esimese löögi tõrjuda, kuid pall ei lennanud piisavalt väravast eemale ning Jose Capon viis külalised juhtima. Kolm minutit hiljem realiseeris sama noormees Prantsusmaa hea rünnaku, kui pall toimetati tema suunas trahvikasti vasakult äärelt.

Eesti koondisel olid avapoolajal ka oma võimalused, kuid Šapovalovi 19. minuti karistuslöök lendas üle värava ning 40. minutil tehtud hea rünnaku järel Rocco Robert Sheini poolt teele saadud löögi suutsid vastased blokeerida. Kuus minutit varem olid prantslased oma eduseisu suurendanud kolmele väravale, kui kaitseliini taha toimetati pall Abline’ile, kes ei jätnud võimalust kasutamata. 36. minutil käis pall ka korra meie latis, kui Laguse tõrje järel tulid väravaraamid appi ning puurilukk tegi minut hiljem järjekordse tõrje.

Teise poolaja alguses oli prantslastel väga hea võimalus kohtumist juhtima minna nelja väravaga, kuid löök vuhises esimesest postist napilt mööda. 60. minutil oli šanss Eestil, kui hea sööduga leiti taas Šapovalov, kuid tema löök läks tagumisest postist veidi eemale.

Lühikese aja jooksul ohustasid eestlased vastase väravat kahel korral. Esmalt pääses 70. minutil trahvikasti joonelt löögile Rocco Robert Shein, aga tema löök lendas üle värava. Minut hiljem pidi oma oskuseid näitama Bonelli, kes tõrjus Richard Tohveri löögi.

Mängu viimase värava eest hoolitses Florent Da Silva 86. minutil. Prantsusmaa lõi teravust vasakult äärest ning Eesti ei suutnud palli trahvikastist välja viia – hoopis Da Silva sai palli üle hea kontrolli ja lõpetas rünnaku löögiga värava ülemisse paremasse nurka.

Mängu tipphetked:

Peatreener Norbert Hurt:

Kaks meeskonda lähevad taas vastamisi neljapäeval, 21. märtsil kell 17.00 Sportland Arenal. Mängu pääsmed on müügil Piletilevis. Kohtumisest teeb otseülekande Soccernet.ee.