27

08.2024

19:21

VIDEO | Noormeeste U16 koondis leppis Saksimaaga väravateta viiki

Eesti noormeeste U16 koondis kohtus täna, 27. augustil mitteametlikus maavõistlusmängus Saksimaaga, kellega lepiti 0:0 viiki. Meeskonnad kohtuvad Tallinnas taas juba kahe päeva pärast, 29. augustil.

Mängu alustas selgelt initsiatiivikamalt külalismeeskond, kes valdas julgelt palli ning ei lasknud Eesti noormeestel end väljakul kuigi mugavalt tunda. Esimese kümne minuti täitudes leidis oma mängu aga ka Eesti ning hea perioodi algust tähistas 11. minuti moment, kus kastis teravust näidanud Robert Mihhalevski leidis hea sööduga Aston Visse, kelle löögi suutis Saksimaa puurilukk siiski tõrjuda.

Eesti ründajal Vissel oli avapoolajal veel mitmeid häid momente. 19. minutil aset leidnud suurepärase rünnaku algatas äärekaitsja Andreas Põder, kes murdis oma väljakupoolel mitmest vastasest mööda, tõusis julgelt palliga ning leidis hea sööduga Visse, kelle löök tabas latti. Paraku oleks selles olukorras värav lugemata jäänud, sest kohtunikud tuvastasid suluseisu. Kümme minutit hiljem algatas vaheltlõikega ohtliku momendi Karel Isok, kes mängis hea läbisööduga Visse üks-ühele olukorda, ent Saksimaa puurilukk oli taas tasemel. Vaheajapausile mindi niisiis 0:0 viigiseisus.

Ka teise poolaja ründetegevus kulges pea täies mahus Eesti tähe all. Esimese kahekümne minuti jooksul ehitati üles mitu väga lubavat momenti ning terava nurga alt pääsesid löögile Visse ja Mihhalevski, ent väravavaht kontrollis olukordi. 60. minutil sündis Saksimaa mängu parim võimalus, kui nurgalöögi järel pääses peaga löögile Alexander Müller, ent kogu mängu vältel enesekindlalt tegutsenud Eesti väravavaht Patrick Strelnikov tõrjus ka siin kindlalt.

Järgneva kahekümne minuti jooksul hoidis kodumeeskond intisiatiivi endiselt enda käes ning head teravust näitasid vahetusest sekkunud mängumehed. 62. minutil võttis Ako Henno Kõrre julgelt ette nii Saksimaa kaitseliini kui puuriluku, ent löögihetkeks oli taas nurk liialt terav ning palli võrku saata ei õnnestunud. Viis minutit hiljem viis Kõrre hea sööduga löögipositsiooni Johanness Jurijs Oja, ent vastase puurilukk tõrjus taas. Minut hiljem pani väravavahi kauglöögiga proovile Andero Kaares ning viimastel minutitel proovis sama teha Oja, ent palli võrku toimetada ei õnnestunud.

Kohtumise tipphetked:

Eesti noormeeste U16 koondise peatreener ütles, et ühelt poolt ei saa rahul olla sellega, et niivõrd rohkete võimaluste juures värav löömata jäi, ent mängupilt oli treeneri sõnul positiivne. Täna oli kõike: oli väga head kaitsemängu, intensiivset ja agressiivset tööd ning palliga suutsime ka päris hästi mängida. Enamus olukordadest, mis tekkisid, olid meie poolt ilusti välja mängitud. Olen mänguga rahul, aga meil oli piisavalt väga häid võimalusi, et võita," ütles Pärnpuu ja lisas, et esimene emotsioon on siiski rahulolu.

Eesti ja Saksimaa noormehed kohtuvad taas juba sel neljapäeval, 29. augustil. Eks me läheme kindlasti võidu peale mängima, aga võib olla ka nii, et neljapäeval on mäng täiesti teine. Peame mängima oma parimat mängu ja tahame kindlasti võita. Nagu tänane näitas, on võimalus selleks täiesti olemas," ütles Pärnpuu lõpetuseks.

29. augustil toimuv Eesti ja Saksimaa vaheline mitteametlik maavõistlusmäng toimub Kalevi Keskstaadionil ning algab kell 15.00. Sissepääs on pealtvaatajatele tasuta, otsepilti vahendab jalgpall.ee.

Ründes tegutsenud Aston Visse sooritas kohtumises mitu ohtlikku lööki. Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee