10

06.2021

19:01

Naiste koondis jäi penaltiseerias alla Fääri saartele

Eesti naiste A-koondise jaoks algas Leedus toimuv Balti turniir kaotusega Fääri saartele. 1:1 lõppenud normaalaja järel olid vastased penaltiseerias paremad 5:4

Eesti lõi teravust juba esimeste minutitega ning hea võimalus avanes ka seitsmendal minutil karistuslöögist. Vlada Kubassova keerutas palli osavalt üle müüri, kuid löök läks napilt esimesest postist mööda.

Fääri saarte tabamus sündis 41. minutil nurgalöögi järel. Kuigi Karina Kork sai esimesele tsenderdusele käed vahele, siis pall jõudis Jensa Torolvsdottirini, kes lõi palli jalaga värava poole ning sellele sai omakorda pea vahele Asla Johannesen. Loetud minutid hiljem oli suurepärane võimalus Kristina Bannikoval, kes oli silmitsi vastase väravavahiga ja tõstis palli temast üle, kuid väravavaht jõudis tagasi väravajoonele ja päästis olukorra.

Eesti lõi viigivärava 55. minutil. Kõik algas enda väljakupoolelt vasakult äärelt küljesisseviskest. Mänguvahend jõudis pika sööduga vasakule äärele, kus pärast duelli jõudis pall Vlada Kubassovani, kes liikus sellega keskele ja lõi suurepärase pommlöögi 20 meetrilt tagumisse nurka!

Normaalaja viimastel minutitel teenis Fääri saarte naiskond karistuslöögi, mis lõppes pealöögiga, kuid Eesti õnneks läks sooritus väravast mööda.

Normaalaja viimane hea võimalus oli Eestil, kui Ave-Liis Laasi pikk sööt leidis Signy Aarna, kes mängis väga osavalt järjepanu vastaste kaitsjaid üle, kuid tema löök läks esimest postist veidi mööda.

Penaltiseerias tõmbasid sel korral pikema kõrre Fääri saarte naiskonna mängijad. Viie penalti järel oli seis viigis 4:4, kui vastaste väravavaht suutis tõrjuda teises voorus löönud Signy Aarna penalti ning Fääri saarte naiskonna poolt eksis kolmas lööja, kelle sooritus läks üle värava. Pärast 4:4 seisu mängiti esimese eksimuseni ning Oluva Joensen suutis tõrjuda Grete Dauti löögi ning seejärel realiseeris vastane penalti, millega kindlustati 5:4 penaltiseeria võit.

„Suurt pilti vaadates olen siiski üsna rahul. Esimesel poolajal olid meil head võimalused. Peame tekkinud võimalusi paremini ära kasutama,“ rääkis koondise peatreener Jarmo Matikainen pärast kohtumise lõppu.

„Esimese poolaja lõpus löödi meie poolt vaadatuna halb värav. Peame standardist paremini kaitsma, sest on raske minna vastu teisele poolajale. Aga mulle meeldis teisel poolajal mängijate reaktsioon, töötasime hästi, lõime 2-3 olukorda, lõime hea värava ja tulime tagasi. Tekkis hea initsiatiiv, aga see on meie reaalsus, et kui teeme vahetusi, siis ei saa me alati samasugust energiat väljakule.“

Kohamängud toimuvad pühapäeval, 13. mail, kui pronksimäng algab kell 12.00. Tänases teise poolfinaalis kohtuvad Leedu – Läti. Mängu näeb otse Leedu Jalgpalli Liidu YouTube’i kanalist