08

02.2021

16:27

Naiste koondislased välismaal: Aarna oli karikasarjas resultatiivne

Eelmisel nädalal näitas Soome karikasarjas head minekut Åland United, kui Turu Palloseura alistati suurelt. Signy Aarna (pildil) panustas võitu väravaga.

Aarna ja Pille Raadiku koduklubi Åland alustas karikavõistluste alagrupiturniiri 7:0 võiduga Turu naiskonna üle. Avapoolajal lõi Åland kaks väravat, kuid teisel poolajal saadi kirja lausa viis vastuseta tabamust. Aarna ja Raadik tegid kaasa terve kohtumise ning Aarna oli ka 53. minutil naiskonna neljanda värava autor. Soome karikavõistluse süsteem näeb ette, et esmalt ootab võistkondi ees alagrupiturniir, kus naiskonnad on jagatud neljaks kolmeliikmeliseks alagrupiks. Edasi veerandfinaalidesse pääsevad kõigi alagruppide kaks paremat naiskonda. Ålandi teine kohtumine karikasarjas ootab ees 27. veebruaril, kui minnakse vastamisi Tampere Ilvesega.

Vlada Kubassova ja Napoli pidid Itaalia kõrgliigas koduväljakul tunnistama Fiorentina naiskonna 2:0 paremust. Avapoolajal sündis üks värav, kui külalised läksid mängu juhtima 31. minutil. Fiorentina eduseis suurenes 56. minutil Napoli omavärava tõttu. Kubassova sekkus vahetusest 61. minutil. Napoli paikneb liigatabelis jätkuvalt 11. ehk eelviimasel positsioonil, Fiorentina tõusis 4. kohale.

Belgia kõrgliigas sai suure kaotuse kirja Renate-Ly Mehevetsa koduklubi Charleroi Sporting, kui liigaliidrile Brüsseli Anderlechtile jäädi alla 0:8. Kübaratrikid said kirja Belgia koondise mängijad Tine De Caigny ja Tessa Wullaert. Mehevets tuli vahetusest mängu 35. minutil. Charleroi asub kuue punktiga tabelis viimasel kohal. Anderlecht on seni kõik kohtumised läbinud täiseduga ja lähimat jälitajat edestatakse üheksa punktiga.

Viimased nädalad on toonud ka mitmeid uudiseid naiste A-koondise mängijate üleminekutest. Väravavahid Getriin Strigin ja Karina Kork liikusid Austria kõrgliigasse, kui sõlmisid lepingud vastavalt FC Wacker Innsbrucki ja FFC Vorderlandiga. Möödunud nädalavahetusel pidasid klubid omavahel ka treeningmängu, kui 3:2 võidu teenis Vorderland. Kork seisis Vorderlandi väravasuul terve avapoolaja ja veidi ka teisel kolmveerandtunnil, Strigin kaitses Innsbrucki väravat teisel poolajal.

Lisette Tammik teatas, et lõpetas detsembris vigastuse tõttu lepingu Hispaania kõrgliigaklubi Santa Teresaga, keda ta jõudis esindada kuues kohtumises.