03

08.2020

16:34

Naiste koondislased välismaal: Åland pääses karikafinaali

Soome naiste karikavõistlustel teenis Pille Raadiku ja Signy Aarna koduklubi Åland United pääsu karikafinaali, kui tuli põnevas poolfinaalis välja kaheväravalisest kaotusseisust ning alistas penaltiseerias KuPS-i naiskonna.

Ålandi jaoks ei alanud kohtumine koduväljakul kuigi rõõmsates toonides. Avapoolajal mängu domineerinud KuPS avas skoori juba 11. minutil ning 35. minutiks oli külaliste eduseis tänu penaltile juba kaheväravaline. Vaatamata survele Åland siiski ei murdunud ja esimese poolaja üleminutitel vähendas Monica Hagström kodunaiskonna kaotusseisu. Kohtumine paistis KuPS-i jaoks tüürivat võidusadamasse, kuid normaalaja viiendal üleminutil viigistas Emelie Johanssoni tabamus mänguseisu.

Lisaajaks sekkus pingilt mängu Signy Aarna. Ålandi kaptenipaela kandnud Pille Raadik (pildil) tegi kaasa terve kohtumise. Kumbki naiskond lisaajal väravani ei jõudnud ning võitja välja selgitamiseks läks tarvis penaltiseeriat. Esimesest viiest lööjast eksis mõlemal naiskonnal kaks mängijat, kelle seas oli ka Aarna. Ålandi õnneks oli nende kuues lööja Ode Fulutudilu täpne ja KuPS-i mängija Kaisa Kotka ei suutnud palli võrku saata, mis tähendas eestlannade koduklubi jaoks võitu. Karikafinaal ootab Ahvenamaa klubi ees 4. oktoobril ning seal on vastaseks TiPS, kes oli oma poolfinaalis tulemusega 2:0 üle PK-35 Vantaa naiskonnast.

Tänane päev tõi ka uudise, et naiste koondise ja FC Flora poolkaitsja Mari Liis Lillemäe siirdub USA-sse, kus hakkab õppima Rio Grande Valley ülikoolis ja mängima riigi tugevaimas ülikooliliigas. Pikemalt saab sel teemal lugeda Soccernet.ee portaalist.