07.2019

11:54

Naiste koondislased välismaal: Åland viigistas tabeliliidriga

Soome naiste kõrgliigas sai kahe Eesti koondislase koduklubi Åland United kirja viigi tabeliliidri HJK-ga.

Pille Raadik (pildil) ja Signy Aarna said mõlemad kirja täismängu, kui Åland teenis koduväljakul 1:1 viigi tabelis esikohta hoidva Helsingi naiskonnaga. Väravateta lõppenud avapoolaja järel läks Åland mängu juhtima 62. minutil, kui nurgalöögijärgses olukorras suunas palli peaga väravasse Isabella Mattsson. Kohtumise lõpp kujunes Ålandi jaoks valusaks, sest HJK suutis viigivärava lüüa mängu viiendal lisaminutil. Äärelt tulnud tsenderduse suunas osavalt väravasse Emmaliina Tulkki. Åland hoiab 14 vooru järel tabelis kuuendat kohta, HJK edestab teisel kohal olevat FC Honkat seitsme punktiga.

Eesti koondise kaitsja Inna Zlidnise koduklubi Ferencvaros võõrustas hooajaeelses sõpruskohtumises naiste jalgpalli tippklubi Wolfsburgi. Eelmisel hooajal Ungari meistriks tulnud Ferencvaros näitas esimesel poolajal head vastupanu ning vaheajapausile mindi Saksamaa klubi napi 2:1 paremusega. Vaheajal kümme vahetust teinud Ferencvaros enam teisel kolmveerandtunnil nii hästi külalistele vastu ei saanud ja kahekordne Meistrite liiga võitja pani oma paremuse maksma ning võttis lõpuks 6:1 võidu. Zlidnis tegi Ferencvarose poolelt kaasa avapoolaja. Liigahooaeg algab Ferencvarose jaoks 17. augustil.