06

10.2020

19:03

Naiste koondislased välismaal: Raadiku värav aitas Ålandi karikavõiduni

Möödunud nädalavahetus osutus väga edukaks Soome klubis Åland United mängivatele Pille Raadikule (pildil) ja Signy Aarnale, kes krooniti esmakordselt Soome karikavõitjaks.

Finaalis läks Åland vastamisi TiPS-i naiskonnaga ning võeti 2:1 võit. Åland asus kohtumist juhtima 19. minutil, kui nurgalöögist tulnud pallini jõudis esimesena Raadik, kes mänguvahendi ka mõnelt meetrilt võrku lükkas. Pooltunni möödudes suurendas Anni Miettunen Ålandi eduseisu. Teise kolmveerandtunni alguses suutis TiPS kohe ühe värava tagasi lüüa, kuid Åland hoidis siiski edust kinni ja teenis karika. Raadik tegi kaasa terve kohtumise, Aarna sekkus mängu üleminutitel.

Mänguaega ja häid tulemusi jagus ka mitmetele teistele koondislastele. Lisette Tammik tegi esimese eestlasena debüüdi Hispaania kõrgliigas, kui kuulus Santa Teresa algkoosseisu avavoorus Sevilla vastu. Santa Teresa jäi koduväljakul 59. minutil kaotusseisu, kui külalised realiseerisid penalti. Viigiseis tuli tabloole 67. minutil tänu Ariadna tabamusele ning 1:1 seisuga kohtumine ka lõppes. Tammik vahetati pingile 77. minutil. Sevilla ridades tegi kaasa Eesti juurtega Austraalia koondislane Aivi Luik. Liigatabelis jagab Santa Teresa 18 naiskonna seas koos Sevillaga kaheksandat ja üheksandat kohta.

Inna Zlidnis kuulus ligi kahekuulise pausi järel taas Ferencvarose koosseisu, kui koduväljakul alistati tabeliliider MTK Hungária 4:2. Avapoolajal suutis Ferencvaros lüüa kolm väravat ning MTK suutis omalt poolt vastata kahe tabamusega. Mängu lõppseisu märkiv värav sündis 83. minutil. Tänu võidule jõudis Ferencvaros liidritest ühe punkti kaugusele.

Vlada Kubassova koduklubi Napoli teenis Itaalia kõrgliiga neljandas voorus esimesed punktid, kui Milano Interiga mängiti välja 1:1 viik. Napoli tuli kaotusseisust välja, kui 12. minutil sündinud Interi avaväravale leiti vastus 52. minutil. Kubassova jälgis kohtumist vahetusmängijate pingilt. Napoli hoiab 12 naiskonna konkurentsis 11. kohta.

Belgia kõrgliigas kuulus Renate-Ly Mehevets Charlerio Sportingu algkoosseisu, kui kolmandas voorus tuli tunnistada tabeliliidri Anderlechti paremust. Avapoolaeg lõppes Charleroi jaoks 0:2 kaotusega, kuid teisel poolajal lõi Anderlecht veel viis vastuseta väravat. Kübaratriki sai kirja Belgia koondise ründaja Tessa Wullaert. Mehevets vahetati pingile teiseks poolajaks. Charleroi on kolme kohtumisega teeninud ühe punkti ja sellega asutakse 10 naiskonna konkurentsis üheksandal kohal.