12

10.2020

15:22

Naiste koondislased välismaal: Tammiku koduklubi sai Hispaania kõrgliigas kirja võidu

Möödunud nädalal olid erinevates välismaa liigades võistlustules mitmed Eesti naiste koondise mängijate koduklubid. Head uudised tulid Hispaania kõrgliigast, kus Lisette Tammiku koduklubi teenis hooaja esimese võidu.

Tammik sekkus mängu 81. minutil, kui Santa Teresa naiskond sai teises voorus kirja võidupunktid, alistades 2:1 Real Betisi. Santa Teresa asus võõrsil kohtumist juhtima 25. minutil, kui värava sai kirja Belén Martínez Sousa ning teise tabamuse lõi 70. minutil Alba Zafra. Real Betis vähendas 81. minutil oma kaotusseisu, kuid Santa Teresa suutis siiski võidust kinni hoida. Kahe kohtumisega on Tammiku koduklubi kogunud neli punkti ning liigatabelis jagatakse 18 naiskonna konkurentsis neljandat kuni seitsmendat kohta.

Renate-Ly Mehevets sai Belgia kõrgliigas kirja esimese täismängu, kui Charleroi Sporting pidi neljandas voorus tunnistama Club Brugge 3:1 paremust. Charleroil on hetkel kirjas üks punkt ning sellega ollakse eelviimasel ehk üheksandal kohal.

Itaalia kõrgliigas tuli Napolil vastu võtta neljas kaotus, kui võõrsil jäädi 89. minuti penaltist alla Florentia naiskonnale. Vlada Kubassova sekkus mängu 41. minutil. Tabelis on Napoli langenud viimasele kohale, kui 11. positsioonil olevast San Marinost jäädakse maha kahe punktiga.

Ferencvaros teenis Ungari karikavõistluste kolmandas ringis suure võidu, kui tugevuselt teises liigas mängiv Hatvan alistati 13:0. Avapoolajal saatis Ferencvaros vastaste võrku neli palli ning teise kolmveerandtunni jooksul löödi veel üheksa vastuseta väravat. Hiljuti vigastuspausilt naasnud Inna Zlidnis kuulus võidukas kohtumises küll vahetusmängijate hulka, kuid väljakul ei käinud.

Pildil: Lisette Tammik. Foto: Brit Maria Tael/Soccernet.ee