VAATA JÄRELE: Kapten Poom ja Usta tõid Eestile magusa ja dramaatilise võidu inglaste üle (galerii!) (9)

Eesti U23 koondis pakkus poolehoidjatele koondisenädala alustuseks rõõmu, alistades Kadrioru staadionil 2:0 Inglismaa C-koondise. Kohtumise avavärava lõi lõpuminutitel Eesti koondise kaptenipaela kandnud Markus Poom, seitsmendal üleminutil kindlustas Eestile lõplikult võidu Kaarel Usta.

Avapoolaega domineeris Eesti ja eriti aktiivne oli rünnakul Frank Liivak, kuid paljudest võimalustest ei õnnestunud tal ära kasutada ühtegi. Skoori avamisele olid lähedal ka Silver Grauberg ja Mihkel Ainsalu, kuid esimene saatis palli mõnelt meetrilt väravast mööda ja teine ei tabanud poolaja üleminutitel korralikult Heroli paremalt äärelt antud tsenderdust. Inglaste paar head võimalust pareeris väravas seisnud Matvei Igonen.

Eesti koondise peatreener Karel Voolaid tegi poolajal tervelt viis vahetust ja kogu poolaeg möödus vahetuste tähe all, mis lõhkus märkimisväärselt mängu kulgu. Aktiivsem pool oli pigem Inglismaa, kuid teiseks poolajaks postide vahele tulnud Karl Johan Pechter ja Eesti kaitseliin suutsid kõik võimalused nullida.

Murrang saabus mängu alles lõpuminutitel, kui ebaõnnestunud tsenderduse järel pani Liivak vasakult äärelt palli kiirelt audist mängu, karistusalasse jooksnud Mihkel Ainsalu tõstis pehmelt Poomile ja Eesti kapten suunas palli peaga tagumisse nurka. Üleminutitel Inglismaa veel üritas, kuid pigem oli Eestil võimalusi vasturünnakutest edu kasvatada. Seitsmendal üleminutil jõutigi sihile, kui Liivak lollitas Inglismaa väsinud kaitsjaid ja leidis lõpuks keskelt sööduga Usta, kes vormistas lõppskoori 2:0.

Inglismaa C-koondis ja Eesti U23 on nüüd kohtunud viis korda, nelja senise kaotuse kõrvale saadi esimene võit.

Protokoll:

5. juunil kell 19.00 Kadrioru staadionil

Eesti U23 - Inglismaa C-koondis 2:0 (0:0)

Neljas kohtunik: Juri Frischer

Eesti: Matvei Igonen (46. Karl Johan Pechter), Edgar Tur (46. Artur Uljanov), Henrik Pürg (46. Michael Lilander), Marco Lukka (46. Marko Lipp), Silver Grauberg (60. Alex Roosalu), Sören Kaldma (46. Markus Soomets), Mihkel Ainsalu, Herol (60. Kaarel Usta), Henri Järvelaid, Markus Poom, Frank Liivak.
Varus: Karl Johan Pechter, Marko Lipp, Michael Lilander, Alex Roosalu, Markus Soomets, Kaarel Usta, Artur Uljanov.

Inglismaa: Ben Killip (70. Ryan Huddart), Luke Trotman, Alex Brown, David Longe-King, Mitchell Dickenson, Thomas White, Ephron Mason-Clark (64. Matthew Lowe), Ryan Croasdale, Kurt Willoughby, James Hardy (55. Isaac Galliford), Joe Rowley (58. Wesley Fonguck).
Varus: Ryan Huddart, Wesley Fonguck, Matthew Lowe, Isaac Gailford.

Eesti U23 koondis:

Väravavahid
Matvei Igonen (02.10.1996) – Lilleström SK (NOR)
Karl Johan Pechter (02.03.1996) – Tartu JK Tammeka

Kaitsjad
Marko Lipp (19.03.1999) – Tallinna FCI Levadia
Silver Grauberg (26.11.1996) – Helsingi IFK (FIN)
Henri Järvelaid (11.12.1998) – Tallinna FC Flora
Henrik Pürg (03.06.1996) – Tallinna FC Flora
Marco Lukka (04.12.1996) – Tallinna FC Flora
Michael Lilander (20.06.1997) – Tallinna FC Flora
Sören Kaldma (03.07.1996) – Paide Linnameeskond
Edgar Tur (28.12.1996) – POFK Botev Vratsa (BUL)
Alex Roosalu (04.05.1999) – Viljandi JK Tulevik (laenul FCI Levadiast)

Poolkaitsjad ja ründajad
Markus Soomets (02.03.2000) – U.C Sampdoria (ITA)
Artur Uljanov (25.03.1999) – Tartu JK Tammeka
Mihkel Ainsalu (08.03.1996) – Tallinna FC Flora
Herol Riiberg (14.04.1997) – Tallinna FC Flora
Frank Liivak (07.07.1996) – Tallinna FC Flora
Markus Poom (27.02.1999) – Tallinna FC Flora
Kaarel Usta (03.11.1999) – MyPa (FIN)

Inglismaa C-koondise koosseisu kohta on võimalik pikemalt lugeda sellest artiklist.