VAATA JÄRELE: pingilt tõusnud Kirpu esimene puude päästis Eestile Türgi vastu 2:2 viigi (0)

Eesti naiste koondis võõrustas Kadrioru staadionil nelja päeva jooksul teist korda Türgit ning suutis maavõistluses välja võidelda 2:2 viigi. Kaheväravalisse kaotusseisu jäänud Eesti viigivärava lõi 87. minutil hetk varem vahetusest mängu sekkunud Katrin Kirpu.

Nelja päeva eest tuli Eestil esimeses omavahelises matšis tunnistada türklannade 0:3 paremust. Peatreener Sirje Kapper arvas mängu järel, et kordusmängust hea tulemuse saamiseks on vaja eelkõige hoida peas asjad korras ning säilitada enesekindlust, kuid 32. minutil jäädi kaotusseisu - Rahel Repkin kaotas viimase kaitsjana palli ning Ece Türkoglu saatis selle Karina Korgi selja taha.

Kuus minutit hiljem jõudis Türgi teise tabamuseni. Naiskonna kapten Busem Seker sai paremalt äärelt söödu ja lõi peale, Kork tõrjus, ent teise pallini jõudis esimesena Seker ja vormistas 2:0 edu. Vahetult esimese poolaja lõpu eel tärkas aga taas Eesti lootus, sest poolkiire vasturünnaku lõpetas Mari Liis Lillemäe tsenderduse järel täpse pealöögiga alumisse nurka Lisette Tammik.

Viik saadi lõpu eel kätte tänu Tammiku paremalt äärelt antud karistuslöögile, mida türklannade väravavaht Gamze Nur Yaman püüda ei suutnud. Esimesena jõudis väravaesisel pallini Kirpu, kes oli oma teises koondisemängus sekkunud vahetusest vaid hetk varem. Igapäevaselt Soomes HJK ridades palliva 18-aastase Kirpu tänase mängu esimene puude tõi talle endale karjääri esimese koondisevärava ja Eestile 2:2 viigi.