Neidude U17 koondis alustas EM-valikturniiri kaotusega
Eesti neidude U17 koondis mängis täna, 8. märtsil esimese kohtumise EM-valikturniiri teises ringis, kui vastamisi mindi Poolaga. Kuigi tunnistada tuli tugeva vastase 2:0 paremust, andsid eestlannad hea võitluse.
Mõlemad kohtumise tabamused sündisid avapoolajal, kui nii 18. kui 45. minutil sai jala valgeks Anna Gliszczynska. Poola koondises ründajana tegutsev Gliszczynska oli Eesti vastu täpne ka mullu septembris, kui omavahel kohtuti Tallinnas peetud maavõistlustes. „Olime küllaltki hästi mängus algusest lõpuni sees,” rääkis koondise peatreener Aleksandra Ševoldajeva, „ning kuigi meile löödi avapoolajal kaks väravat, olid need olukorrad ennetatavad ja meie kontrolli all. Oli olukordi, kus vastane mängis meid üle. Samas mängisime mõned olukorrad ka endale ise kätte: ei suutnud ülesehitusel leida kohti, kust kõige paremini välja tulla, olime haavatavad ja vastane suutis väga hästi kontrarünnakutesse lülituda,” selgitas Ševoldajeva.
Eesti ja Poola kohtusid omavahel kahel korral ka 2022. aasta septembris ning Ševoldajeva jäi tänase mänguga mullustest rohkem rahule. „Kuigi ühes varasemas mängus lõime ka värava, olime me tänases mängus kindlasti rohkem sees ja ohtlikumad. Üllatusime positiivselt – tegu oli kindlasti meie selle aasta kõige parema mänguga. Kaitseliin töötas täna hästi, suutsime edukalt palle puhtaks lüüa ja kontaktidesse minna. Arenguruumi on muidugi palju, aga eeldasime, et mängijate vorm on isegi kehvemas seisus, eriti kuna saime enne mängu teha vaid ühe trenni. Mängueelses trennis pidime seega andma väga palju infot, aga mängijad võtsid selle kenasti vastu ja olid väga tublid,” kiitis Ševoldajeva mängijate esitust.
„Peame muutuma veelgi ohtlikumaks: pääsema rohkem vastase selja taha ja kaitsefaasis pressingumomentides palle võitma,” avas Ševoldajeva kohti, mis tööd vajavad. „Veidi jääb puudu söötja ja ründaja vahelisest heast kontaktist. Mitmetesse duellidesse läksime edukalt, aga tihti suutis vastane keha tugevamana hoida ja palli säilitada ning see on koht, kus peame paremad olema.”
Tänane võistkonna esitus andis peatreenerile kindlust ka tulevasteks turniiri mängudeks, kus minnakse vastamisi Tšehhi ja Rumeenia eakaaslastega. „Nagu varem mainisin, on selle turniiri üheks eesmärgiks mängupraktika saamine ja võistkonnamängu lihvimine, aga pärast tänast mängu julgen öelda, et eesmärk teenida vähemalt üks punkt peaks meie võimekuses olemas olema,” rääkis Ševoldajeva.
Turniiril peetakse täna teinegi kohtumine, kui Eesti aja järgi kell 16.00 lähevad vastamisi Rumeenia ja Tšehhi. Eesti mängib järgmise kohtumise 11. märtsil kell 11.00, kui vastaseks on Tšehhi ning turniirile pannakse punkt 14. märtsil kell 16.00 kohtumises Rumeeniaga. Kohtumisele turniiri võõrustaja Rumeeniaga on võimalik kaasa elada ka otsepildi vahendusel.
EM-valikturniiri teises ringis selguvad seitse koondist, kes asuvad lisaks Eestile võistlema maikuus Tallinnas, Tartus ja Võrus toimuval EM-finaalturniiril. Finaalturniirile pääsevad A-tugevusgrupi alagruppide võitjad. Juhul, kui Eesti oma alagrupi võidab, pääseb A-tugevusgrupist finaalturniirile parim teise koha teeninud võistkond.