12

07.2019

09:10

FOTOD JA VIDEO: Flora alistas 2:0 Serbia hõbeda, Levadia sai Islandilt kätte võõrsilvärava

Premium liiga klubid alustasid eile mängudega Euroopa liiga 1. eelringis ning parima tulemusega sai maha FC Flora, kes oli koduplatsil 2:0 üle Serbia mullusest hõbedameeskonnast FK Niši Radnickist.

A. Le Coq Arenal peetud kohtumise avapoolaeg Flora ning Radnicki vahel kulges üpriski võrdselt, kus kodumeeskond pisut enam palli valdas. Kindlaid väravavõimalusi kumbki tiim siiski tekitada ei suutnud ja nii mindigi poolajale vastu 0:0 viigiseisul. Ka teine kolmveerandtund jätkus otsivalt kuni Flora 75. minutil oma tahtmise sai - väravaesises saginas saatis mänguvahendi võrku Mark Anders Lepik, vigastuspausilt naasnud noor ründaja, kes oli platsile sekkunud vaid mõned minutid varem!

Flora õhtu muutus veelgi paremaks 89. minutil, kui vastase kastis tekitas taas ohtu Konstantin Vassiljev, kes lõpuks palli ka võrku saatis ning Premium liiga tabeliliidri 2:0 juhtima viis! Sellel seisul ka kohtumine lõppes, kordusmatš peetakse järgmisel neljapäeval meie aja järgi kell 21.45 Serbias.

Premium liiga hetke 2. tiim FCI Levadia oli aga eile hilisõhtul võistlustules Islandil, kus mindi vastamisi sealse kõrgliiga mulluse pronksimeeskonna Stjarnaniga. Eelmise aasta eurosarjas Nõmme Kalju konkurentsist lülitanud Stjarnan suutis koduplatsil peavalu valmistada ka Levadiale, asudes kohtumist juba 15. minutil juhtima, kui liini taha saadetud söödu realiseeris ära Thorsteinn Ragnarsson. Levadia omas ka ise avapoolajal mitut head võimalust skoori avamiseks, kuid paraku väljakuperemeestele meelehärmi valmistada ei suudetud.

64. minutil oli hoopis Stjarnanil hea võimalus ise 2:0 juhtima minna, kuid Sergei Lepmets suutis ära tõrjuda enda tekitatud penalti. Kümme minutit hiljem võõrustajad siiski oma tahtmise said, kui õhtu teise värava kirjutas enda nimele Ragnarsson. 79. minutil lõi Levadia aga väärtusliku võõrsilvärava, kui värava ees tegi seisuks 1:2 Nikita Andreev. Sellel seisul minnakse vastu ka korduskohtumisele, kui Levadia järgmisel neljapäeval kell 19.00 A. Le Coq Arenal islandlasi võõrustamas on.

Kolmanda Eesti klubina alustas eile oma euroteekonda Narva Trans, kes võõrustas Rakvere linnastaadionil Montenegro meeskonda Podgorica Buducnosti. Kuigi Trans suutis kohati ka ise kenasti mängus püsida ja väravavõimalusi tekitada, said koduteele 2:0 võiduga asuda külalised. Esimese värava said Buducnosti mehed kirja 12. minutil, mil väravaesise segaduse järel pall võrgus maandus ning veelgi parem platvorm korduskohtumiseks tekitati endale 88. minutil, kui Transi mehed palli enda trahvikastist korralikult ära lüüa ei suutnud ning Miloš Mijic lõppseisu 2:0 tabloole kirjutas. Sellegi paari korduskohtumine peetakse järgmisel neljapäeval, meie aja järgi kell 21.45 Montenegros.