02

04.2019

20:51

Naiste Meistriliiga avavoorus nägi hulgaliselt väravaid

Nädalavahetusel peeti naiste Meistriliigas väravaterohke esimene voor, kus noppisid võidud FC Flora, Pärnu JK ja Tallinna Kalev. Tuleviku ja Suure-Jaani ühendnaiskonna kohtumine Tammeka vastu lõppes viigiliselt.

Päeva esimeses mängus võõrustas JK Tuleviku ja Suure Jaani Unitedi ÜN oma esimeses Meistriliiga kohtumises Tartu JK Tammekat. Avapoolaeg lõppes tartlannade kaheväravalises eduseisus, kui nende poolelt olid täpsed Tuuli Tasa ja Renate-Ly Mehevets. Viljandi ja Suure-Jaani naiskond siiski ennast heidutada ei lasknud ja Teisi Toomsalu kaks tabamust tõid lõpuvileks tabloole viiginumbrid.

Tallinna FC Flora naiskond läks oma avamängus vastamisi Tartu SK 10 Premiumiga. Kohtumine kulges üsnagi ühekülgselt ning vaheajapausile mindi Flora 6:0 juhtimisel. Teise kolmveerandtunni jooksul suutis Flora lisada veel värava. Kõik seitse tabamust kirjutati Katrin Loo (pildil) nimele.

Pärnu JK sai tabelisse kirja võidupunktid, kui kodus alistati 5:0 Põlva Lootose naiskond. Skoori avas 24. minutil Laada Tereštšenkova ning see jäigi avapoolaja ainsaks väravaks. Teisel poolajal lisas Pärnu ühe käigu juurde ning saatis vastaste võrku neli vastuseta palli. Väravad said kirja Anastasija-Grazyna Shcherbachenia, Liisa Kalista Sapas ja kahel korral Ulrika Tülp.

Avavooru lõpetas põnevuskohtumine Kalevi Keskstaadioni kunstmuruväljakul, kui JK Tallinna Kalev võõrustas Meistriliiga debütanti Saku Sportingut. Kohtumise esimese värava lõi 21. minutil Kalevi eest Kadri-Ann Valgeväli. Saku suutis pooltunnil tänu Annabel Jääri tabamusele seisu küll viigistada, kuid vaid kaks minutit hiljem tegi Anett Kadastu seisuks 2:1. Teist poolaega alustas aktiivsemalt Kalev, kui jala said valgeks Jana Pipar ja Kaili Pertel. Sporting tegi küll lõpuspurdi, kui Linette Listmanni ja Liisa-Lii Tamme väravad vähendasid kaotusseisu minimaalseks, kuid lõpuks sai Kalev siiski kirja 4:3 võidu.