04

11.2020

20:45

Nõmmi tõrjed penaltiseerias viisid Viljandi Tipneri karika veerandfinaali

Evald Tipneri karikavõistlustel jõudis veerandfinaali Viljandi JK Tulevik, kes alistas tänases kohtumises penaltiseerias võõrsil Paide Linnameeskonna. 2:2 lõppenud normaal- ja lisaaja järel tõusis Tuleviku meeskonna kangelaseks väravavaht Karl-Romet Nõmm, kes näitas oma oskuseid penaltiseerias.

Tulevik asus kohtumist juhtima 26. minutil, kui täpne oli Nikita Komissarov. Tanel Langi paremalt äärelt tulnud tsenderduse lõi 20-aastane Komissarov peaga väravasse.

Kolm minutit hiljem tõi tabloole viiginumbrid omavärav, kui Edgar Tur liikus paremalt äärelt karistusalasse ja proovis leida oma meeskonnakaaslaseid, kuid jala sai vahele Viljandi mängija Kristjan Kask, kelle õnnetust rikošetist pall väravas maandus.

Riietusruumi läksid parema tujuga siiski külalised, sest Kaimar Saagi 44. minuti tabamus viis Viljandi 2:1 juhtima. Saag oli esmalt jõuline duellis vastase keskkaitsja vastu ning pall jõudis seetõttu Komissarovini, kes lõi palli värava suunas. Kuigi Matthias Sapp suutis löögi tõrjuda, reageeris sellele esimesena Saag, kes näitas head positsioonivalikut ja duellis taas oma füüsilist võimekust.

Viljandi eduseis püsis 88. minutini, kui Paide kangelaseks tõusis Edrisa Lubega, kes lõi peaga väravasse Joseph Saliste vasakult äärelt tulnud tsenderduse.

Järgnenud lisaajal tabas Paide mängija Kevin Kauberi peaga löök tabas latti, kuid väravaid siiski ei löödud ning kohtumise võitja selgitati penaltiseerias.

Penaltiseeria esimene löök läks kordamisele. Tuleviku väravavaht Karl-Romet Nõmm suutis küll Kevin Kauberi löögi tõrjuda, kuid väravavaht eksis reeglite vastu ning Kauber kasutas uue võimaluse ära.

Tuleviku esimeseks lööjaks oli Pavel Marin, kelle tugev löök jõudis väravavõrku, kuigi Matthias Sapp sai sõrmed vahele. Paide järgmine lööja oli Martin Kase, kelle löök lendas üle värava.

Viljandil õnnestus seejärel penaltiseeriat juhtima minna, kui täpne oli Nikita Komissarov.

Paide kolmas lööja oli Edgar Tur, kelle löögi Nõmm tõrjus. Viljandil avanes seega suurepärane võimalus minna penaltiseeriat 3:1 juhtima, kuid Sander Kapperi löögi tõrjus omakorda Sapp.

Linnameeskonna poolt viigistas seisu Edrisa Lubega, kuid Kaimar Saag viis seejärel Viljandi taas ühe väravaga juhtima.

Otsustavat vooru alustas Karl Mööl, kelle täpne löök oleks veel Paidele võimaluse jätnud, kuid taas oli ülesannete kõrgusel Tuleviku väravavaht Nõmm, kelle tõrje järel said tähistada Viljandi mängijad.

Kohtumise protokolli leiab SIIT.

JK Narva Trans – JK Järve tänane karikamäng lükati edasi. Seniste karikamängude tulemustega saab tutvuda SIIN