03

10.2022

10:12

VIDEOD | Üleminutite draama tagas Levadiale võidu Kalju üle

Premium liigas peeti möödunud nädalal 30. vooru kohtumisi. Põnevas Tallinna FCI Levadia – Nõmme Kalju FC telemängus sai dramaatilise lõpu järel kolm võidupunkti kirja valitsev meister.

Esimesed 90 minutit möödusid võrdlemisi rahulikus tempos, kui kumbki meeskond ei suutnud korralikult initsiatiivi haarata ja pigem keskenduti oma seljataguse turvamisele. Üleminutitel hakkasid aga lahti rulluma huvitavad sündmused. Esmalt lõi Liliu kolmandal üleminutil Levadia eest juhtvärava, saates peaga palli võrku. Kaks minutit hiljem hakkas juhtuma aga teisel väljakupoolel: Levadia kaitse tugitala Maximiliano Ugge teenis käega mängu eest teise kollase kaardi, mis jättis Levadia vähemusse ja kinkis Kaljule mängu viigistamiseks penalti. Kaspar Paur ei suutnud aga kuldset võimalust mängu seitsmendal üleminutil ära kasutada, kui saatis palli üle raamide. Selle järel kõlas lõpuvile, mis kindlustas Levadiale kolm punkti tabelisse juurde.

Tabeli alumise otsa duellis JK Tallinna Kalevi ja Pärnu JK Vapruse vahel läks Tallinna meeskond 16. minutil Ioan Yakovlevi penaltist mängu 1:0 juhtima. Vapruse ründajal Kevin Kauberil oli 22. minutil omakorda võimalus penaltist värav lüüa ja mäng viigistada, ent Maico Rimmeli tõrje säilitas Kalevile eduseisu. Pärnu meeskond omas kogu edasise mängu vältel mitmeid võimalusi mängu viigistamiseks, kuid ei suutnud neid realiseerida. Sellega tagas Kalev olulise võidu liigarivaali vastu.

FC Kuressaare ja Tartu JK Tammeka mängus lõid mõlemad meeskonnad väravaid nii mängu alguses kui lõpus ning punktid läksid jagamisele. Kuressaare alustas mängu hästi ja suutis juba 10. minutil Mattias Männilaane väravast juhtima minna. Tammekal oli sellele kiire vastus olemas ja neli minutit hiljem viigistati Dominic Laaneotsa kauglöögist. Michael-Schjonning Larsen viis Kuressaare 84. minutil taaskord juhtima, kuid Reio Laabuse 90. minuti tabamus tegi lõppseisuks 2:2.

Vooru kõige väravaterohkem kohtumine leidis aset Tallinna FC Flora ja Tallinna JK Legioni vahel. Kodumeeskond Flora läks mängu juba teisel minutil tänu Henrik Ojamaa väravale juhtima. Esimese poolaja lõpuks tehti seisuks 2:0, kui Sergei Zenjov sai penaltipunktilt kirja enda hooaja kümnenda tabamuse. Teise poolaja alguses suutis Legion Pavel Dõmovi penaltist kaotusseisu vähendada, kuid Ojamaa mängu teine värav taastas kiiresti Flora kaheväravalise eduseisu. 67. minutil lõi mängu viimase värava Konstantin Vassiljev, millega sai Flora kirja 4:1 võidu Legioni üle.

JK Narva Trans näitas Paide Linnameeskonna vastu südikat vastupanu, kuid pidi lõpuks kodumeeskonna paremust tunnistama. Mängu viimasel pooltunnil löödud väravad, mille autoriteks olid Kristofer Piht ja Sergei Mošnikov, tõid Paidele kolm punkti, millega tõusti tabelis Kaljust kahe punktiga mööda kolmandale kohale.