18

08.2022

11:11

VIDEO│Paide alistas Vapruse lõpuminutite tabamustest

Premium liigas peeti kolmapäeval, 17. augustil põnev nädalasisene kohtumine, kui kodustaadionil teenis hiliste tabamuste toel Pärnu Vapruse üle 4:2 võidu Paide Linnameeskond.

Kohtumine algas edukamalt kodumeeskonna jaoks, sest 14. minutil tõmmati Ebrima Singhateh vastase karistusalas vea hinnaga maha ning noor gambialane lahendas 11-meetri löögi kindlalt. Vaid viis minutit hiljem tõi Kristjan Kask aga tabloole viigiseisu, kui vormistas peaga väravaks Taaniel Usta tsenderduse. Pärnu rõõm jäi aga üürikeseks, sest omakorda minut hiljem pääses Vapruse karistusala lähistelt löögile Singhateh, kes saatis palli kindlalt värava alumisse nurka. Poolajapausile siirduti Paide üheväravalises eduseisus.

Teise poolaja esimeses pooles jätsid mõlemad meeskonnad lahendamata mitmeid häid võimalusi, ent 73. õnnestus Vaprusel taas nõelata: Virgo Vallik lõikas oma väljakupoolel vahelt Paide meeste söödu, purjetas palliga teisele poole väljakut ning saatis selle ülitugeva löögiga kindlalt Paide väravavõrku, tuues tabloole taas viigiseisu. Kodumeeskond sai sellest aga indu juurde ning kümmekond minutit hiljem vormistas keskkaitsja Abdul Razak Yusif peaga väravaks Andre Frolovi karistuslöögi. Paidele kindlustas 4:2 võidu lõpuminutitel Robi Saarma, kes saatis palli võrku Vapruse puuriluku jalge vahelt.

Kohtumise tipphetked:

Võidu järel on neljandal kohal asuva paide arvel 40 punkti, kusjuures tabelinaabritest on peetud üks kohtumine vähem. Vaprus jätkab 8 punktiga viimasel tabelireal. Premium liiga jätkub 20. ja 21. augustil, kui väljakutele astuvad kõik kümme meeskonda.