01

06.2021

14:52

Viimsi säilitas täisedu tänu 89. minuti penaltile

Esiliiga B-s peeti pühapäeval ja esmaspäeval 7. vooru kohtumisi. Viimsi JK pidas vägeva lahingu Tallinna JK Legion U21 vastu, kui vastane alistati 3:2, mistõttu jätkatakse täiseduga.

Karl Anton Sõerde viis külalised Wismari staadionil avapoolajal juhtima, kuid Nikita Ivanovi tabamus 61. minutil viigistas mänguseisu. Hiljuti esmakordselt noortekoondise kutse saanud Martin Jälle taastas 73. minutil minutil Viimsi eduseisu, kuid Aleksandr Šapovalovil oli 80. minutil vastus olemas. Kohtumise saatuse otsustas Karl Anton Sõerde 89. minuti penalti.

Teised esmaspäevased mängud olid ääretult väravaterohked, kui Ida-Virumaa FC Alliance oli kahe Richard Tohveri värava toel 6:3 parem JK Tallinna Kalev U21-st ja Martin Salfi kaks väravat aitasid Läänemaa JK-l võõrsil 5:4 üle mängida Nõmme Kalju FC U21 võistkond, kelle ridades lõi kaks väravat Jevgeni Demidov. Läänemaa tuli mängu vältel välja 0:1, 1:3 ja 3:4 kaotusseisust.

Vändra JK Vaprus suutis koduväljakul kaotusseisust välja tulla JK Tabasalu vastu ja võitis mängu 3:1. Avapoolajal vastas Dinārs Ekhartsi tabamusele Martin Pärn penaltist ja Vändrale tõid võidu Germo Pärniku tabamused 51. ja 52. minutil. Kusjuures, tegu oli 18-aastase Pärniku esimeste tabamustega Esiliiga B-s. Harju JK Laagri oli sama tulemusega parem FC Tallinnast.

Viimsi on parimana teeninud kuuest mängust 18 punkti. Mullu aste madalamal mänginud Harju JK Laagri ja FC Tallinn on hooaega samuti alustanud teravalt, kui esimese seitsme mänguga on kogutud vastavalt 15 ja 12 punkti. JK Tabasalu on kuuest mängust teenitud kümne punktiga neljas. Kogu tabeliseisuga saab tutvuda SIIN

Koondisepausiks on juba kaks mängijat löönud kahekohalise arvu väravaid, kui kümme tabamust on kirjas nii Karl Anton Sõerdel (Viimsi) kui ka Andre Järval (Harju JK Laagri).