02.2024

07:37

Eesti noortevõistkondade paremik alustab võistlemist Balti liigas

Veebruarikuus saab kolmandat aastat järjest avapaugu noormeeste Balti liiga, mis ühendab Eesti, Läti ja Leedu parimaid noorte jalgpallivõistkondi. Balti riikide parimad selguvad nii U16 kui U15 vanuseklassis.

Mõlemas vanuseklassis on vastamisi Balti riikide parimad noormängijad: võistlustules on Eesti, Läti ja Leedu möödunud hooajal kodustel meistrivõistlustel esimesed neli kohta saavutanud võistkonnad. Seega osaleb kummaski vanuseklassis kokku 12 meeskonda.

Eestit esindavad tänavu U15 vanuseklassis (mängijad sünniaastaga 2009) FA Tartu Kalev, Tallinna FC Flora, Viimsi MRJK Punane ja Harju JK Laagri. Selles vanuseklassis on mänguaeg 2x40 minutit, koosseisu võib kuuluda 18 mängijat ning kolme pausi jooksul võib toimuda kuni 7 vahetust.

Aasta vanemate seas, U16 vanuseklassis astuvad võistlustulle Raasiku FC Joker ja Rae SK ÜM, FC Nõmme United, JK Narva Trans ja FA Tartu Kalev. U16 vanuseklassi kohtumistes on mänguaeg 2x45 minutit. Ka siin võivad võistkonnad üheks mänguks protokolli kanda kuni 18 mängijat ning lubatud on 7 vahetust.

„Meil on väga hea meel selle üle, et õige pea on algamas juba kolmandas hooaeg noorte Balti liigas,” ütles EJLi tehniline direktor Janno Kivisild. „Ühine liiga annab Eesti noormängijatele suurepärase võimaluse panna end proovile rahvusvahelises klubijalgpallis ning võtta mõõtu parimatelt eakaaslastelt Lätist ja Leedust. Esimesel kahel hooajal on meie tulemused liigas jäänud pigem tagasihoidlikuks. Usun, et kolmas hooaeg tuleb meie klubide jaoks sportlikult edukam ning me saame võimaluse Eesti klubidele kaasa elada ka liiga sõelmängude faasis.“

Nii U15 kui U16 vanuseklassis on 12 meeskonda jagatud kahte alagruppi ning alagrupifaasis kohtuvad meeskonnad omavahel ühe korra. Alagrupikohtumiste järel pääsevad veerandfinaalidesse kummagi grupi neli parimat meeskonda.

Kõikidele noorte Balti liiga mängudele on võimalik kaasa elada otsepildis. Otseülekandeid saab jälgida klubide kanalite vahendusel.

Mõlemas vanuseklassis peetakse esimese vooru kohtumisi 10. ja 11. veebruaril, mil vastamisi lähevad sama riigi meeskonnad. Alagrupifaasi viimased kohtumised on planeeritud märtsikuu teise poolde, mille järel selguvad veerandfinaalidesse pääsejad ja võistluspaarid.

Noorte Balti liiga avavooru kohtumised:

U16 vanuseklass

A-alagrupp
10. veebruar kell 15.00: FK Žalgiris – VFA Geležinis vilkas, Pilaitės maniežas (Leedu)
10. veebruar kell 15.00: Raasiku FC Joker ja Rae SK ÜM – FC Nõmme United, EJLi jalgpallihall
12. veebruar kell 14.00: Rīgas Futbola skola (RFS) – FS Metta, mängupaik selgumisel

B-alagrupp
11. veebruar kell 15.00: SK Super Nova – FS Jelgava, mängupaik selgumisel
11. veebruar kell 16.00: Bel NFA – Vilniaus BFA, Kauno Žalgirio FA maniežas (Leedu)
11. veebruar kell 16.15: JK Narva Trans – FA Tartu Kalev, EJLi jalgpallihall

U15 vanuseklass

A-alagrupp
10. veebruar kell 11.30: FA Tartu Kalev – Tallinna FC Flora, EJLi jalgpallihall
11. veebruar kell 13.00: Kauno Žalgirio FA – Marijampolės FC, Kauno Žalgirio FA maniežas (Leedu)
11. veebruar kell 13.00: Rīgas Futbola skola (RFS) – BFC Daugavpils, mängupaik selgumisel