24

04.2024

11:24

Eestlased välismaal: koondislased sahistasid väravavõrku ühtekokku seitsmel korral

Möödunud nädalaga pidasid välismaal pallivate Eesti koondislaste koduklubid arvukalt edukaid kohtumisi. Esitused olid edukad mängijatele ka individuaalselt, sest väravavõrku sahistas neli jalgpallurit.

Lee Mani jalgpallur Henri Anieril on seljataga edukas nädal, sest kahes liigamängus sai ründaja kirja kaks väravat. Hong Kong Rangers alistati võõrsil 3:0 – Anier lõi kohtumises juhttabamuse. Teises kohtumises Hong Kong FC vastu näitas Lee Man Anieri kahe tabamuse järel enda 2:0 paremust – eestlane skooris mõlemal poolajal. Klubi eest on Anier kirja saanud 13 täpset tabamust ning selle tulemusega hoiab ta liiga väravaküttide edetabelis esikohta. Liidripositsioonil on ta ka meeskonnaga, kui 16 mängu järel on tabelisse kogutud 42 punkti ning lähim jälitaja jäetakse kolme silma kaugusele.

Tabamuse sai kirja ka Aserbaidžaani kõrgliigaklubi Sumqayiti jalgpallur Erik Sorga, kes skooris Turan Tovuzi vastu ning alistas vastase tulemusega 4:1. Eestlane alustas kohtumist algkoosseisust ning näitas täpsust 22. minutil, puhkama vahetati mängija kaheksandal lisaminutil. Eduka esituse järel valiti Sorga ka vooru sümboolse koosseisu. Liigatabelis on Sorga koduklubi neljandal positsioonil, olles kogunud samapalju punkte kolmandal kohal paikneva Bakuu Neftciga, lähim jälitaja on meeskondadel ühe punktiga kannul.

Väravahoos oleval Ferencvarose pallur Vlada Kubassoval ei jäänud võimalus kasutamata ka kohtumises Puskase Akadeemia vastu. Kubassova skooris esimese poolaja lõpus ning viis naiskonna 3:0 eduseisu, lõpuvile järel alistati vastane tulemusega 5:0. Eestlane vahetati puhkama kohtumise 74. minutil. Liigatabelis on Ferencvaros liidripositsioonil, olles kogunud 53 punkti, samal ajal jääb lähim jälitaja vaid punkti kaugusele.

Möödunud nädalal Soome karikasarjas kaks väravat löönud noortekoondislane Sten Jakob Viidas näitas kahel korral täpsust ka liigakohtumises. Kokkolan Pallo-Veikoti (KPV) jalgpallur sai jala valgeks 6. minutil ja kolmandal lisaminutil, aidates oma tabamustega meeskonna Vaajakoski vastu 3:1 võiduni. KPV on kahest liigamängust teeninud kaks võitu.

Kaitsja Joonas Tamm mängis kaks kohtumist: esmalt ootas Tamme ja tema koduklubi Plovdivi Botevit ees Bulgaaria karikasari, kus poolfinaali esimeses kohtumises teeniti Sofia CSKA üle 1:0 võit. Liigas jätkati võistlemist Sofia Lokomotivi vastu, kes alistati kindlalt 4:0. Mõlemas kohtumises sai eestlane kirja täismängu. Liigatabelis kerkis eestlase koduklubi koha võrra: 30 vooruga kirja saadud 44 punkti paigutavad meeskonna seitsmendale kohale. Lähim jälitatav on teeninud samapalju punkte, lähim jälitaja jääb punkti kaugusele.

Rocco Robert Shein naasis Dordrechti ridades algkoosseisu ning teenis meeskonnaga 3:1 võidu Top Ossi üle. Eestlane teenis kohtumisest 60 mänguminutit. Sheini koduklubi jätkab võistlemist neljandalt tabelirealt – 35 vooruga on teenitud 66 punkti. Lähim jälitatav on meeskonnast nelja punkti kaugusel.

Shamrock Rovers ja Markus Poom alistasid võõrsil Derry City tulemusega 3:1. Eestlane tegi tavapäraselt kaasa terve kohtumise. Poom pidi kolm päeva hiljem kuuluma algkoosseisu ka Shelbourne vastu, kuid soojendusel vigastada saanud eestlane jäi kohtumisest kõrvale. Liigatabelis on meeskond kogunud 11 mänguga 19 punkti ja see paigutab nad teisele positsioonile. Ühe mängu enam pidanud Shelbourne on tabeliliider ning edestab meeskonda kolme punktiga.

Võidurõõmu sai tunda ka Roma U19 jalgpallur Martin Vetkal, kes alistas meeskonnaga Sassuolo eakaaslased 4:0. Eestlane sekkus mängu 72. minutil. Liigatabelis jätkab Vetkali koduklubi teisel positsioonil, olles kogunud 30 mänguga  57 punkti ning jäädes liidripositsioonist kolme punkti kaugusele.

Pingilt naasis väljakule Opole Odra jalgpallur Artur Pikk, kes teenis meeskonnaga 3:0 võidu Chrobry Głogowi üle. Eestlane vahetati mängu kohtumise 50. minutil. Liigas paikneb eestlase koduklubi kaheksandal tabelireal, olles 28 mängu järel teeninud 43 punkti – samal ajal jääb kolmas positsioon meeskonnast vaid kolme punkti kaugusele.

Karol Mets ja tema koduklubi St. Pauli said pärast kahevoorulist kaotusseeriat kirja võidu, kui võõrsil alistati Hannover tulemusega 2:1. Tavapäraselt tegi Mets kaasa terve kohtumise. Liigatabelis on meeskonnal endiselt tihe rebimine esikoha pärast: teisel kohal paiknevat St. Paulit lahutab liidrikohast vaid üks punkt.

PAOKi duubelmeeskonna jalgpallur Aleksandr Šapovalov sai enda ja meeskonna nime taha kirjutada 1:0 võidu Kampaniakose üle. Paar nädalat tagasi tuli sama meeskonna 4:2 paremust tunnistada. Eestlane sekkus vahetusest kohtumise 74. minutil. Kuigi poolitatud liigatabelis on Šapovalovi meeskond teisel real, paikneb PAOK B üldarvestuses seitsmendal positsioonil. Lähima jälitatavaga on teenitud võrdselt 27 silma.

Slovacko jalgpallur Vlasiy Sinyaskiy leppis kodumurul 1:1 viigiga, kui võõrustati Viktoria Plzeni meeskonda. Eestlane sekkus vahetusest 87. minutil. Liigatabelis paigutub Slovacko kuuendale reale, olles 29 mängu järel kogunud 40 silma ning jäädes lähimatest jälitajatest kolme ja nelja punkti kaugusele.

Teise järjestikuse 0:1 kaotuse sai kirja Šveitsi kõrgliigaklubi Grasshoppersi ridades palliv Maksim Paskotši, kui võõrsil jäädi alla Servette meeskonnale. Eestlane sai kohtumisest kirja täismängu. Grasshoppers jätkab endiselt 12 võistkonna konkurentsis 11. real, olles kogunud 33 mänguga 30 silma ning jäädes lähimatest jälitatavatest 10 punkti kaugusele.

Georgi Tunjov kuulus Pescara ridades algkoosseisu, kui meesskond võõrustas Anconat. Lõpuvile järel tuli eestlase koduklubil tunnistada vastase 2:0 paremust. Tunjov sai kohtumisest kirja 55 mänguminutit. Liigatabelis on Pescara 52 punktiga seitsmendal positsioonil, samapalju punkte on kogunud ka kaheksas meeskond Pontedera. Lähimad konkurendid jäävad eestlase koduklubist kahe ja nelja punkti kaugusele.

Naiste koondise mängijad Rahel Repkin ja Mari Liis Lillemäe läksid koduklubi Innsbrucki Wackeri eest võistlustulle Sturm Grazi vastu, kellel alistuti napilt 1:2. Mõlemad eestlased said kohtumisest kirja täismängu. Liigatabelis on naiskond endiselt kümnendal ehk viimasel positsioonil, olles enda nimele kirjutanud vaid ühe viigipunkti.

Katrin Kirpu ja Aland United jäid koduväljakul 1:3 alla Tampere Ilvesele. Eestlane sekkus vahetusest 73. minutil.

Nullile jäi ka Eva-Maria Niit, kes kuulus Konini Medyki eest küll algkoosseisu, kuid pidi lõpuvile järel võtma Sosnowieci Czarnilt vastu 1:6 kaotuse. Liigatabelis on eestlase naiskond eelviimasel ehk 11. real. Lähimad jälitatavad jäävad nelja punkti kaugusele.

Pildil möödunud nädalaga kolm tabamust kirja saanud Henri Anier. Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee