05

02.2020

13:42

JALKA | Aasta sümboolne koondis ja teised laureaadid

Juba aastast 1992 oleme välja kuulutanud Eesti jalgpalli sümboolse koondise, kõik teised laureaadid on lugejatele tuttavates kategooriates nimetatud alates 1995. aastast. Jalka võttis selle traditsiooni 2009. aastal üle ajakirjalt Sporditäht.


Aasta forvard

2019 Erik Sorga – läbimurdehooaeg Floras ja koondises
2018 Mark Anders Lepik
2017 Joonas Tamm
2016 Vjatšeslav Zahovaiko
2015 Ats Purje
2014 Frank Liivak
2013 Henri Anier
2012 Andres Oper
2011 Konstantin Vassiljev
2010 Sander Post
2009 Indrek Zelinski
2008 Ats Purje
2007 Andres Oper
2006 Andres Oper
2005 Tarmo Neemelo
2004 Ingemar Teever
2003 Tor Henning Hamre
2002 Andres Oper
2001 Indrek Zelinski
2000 Andres Oper
1999 Andres Oper
1998 Indrek Zelinski
1997 Argo Arbeiter
1996 Andres Oper
1995 Lembit Rajala

Aasta poolkaitsja
2019 Mihkel Ainsalu – tõusvas joones hooaeg, kartmatud esitused koondises ja värav Frankfurdi Eintrachtile
2018 Konstantin Vassiljev
2017 Mattias Käit
2016 Konstantin Vassiljev
2015 Karol Mets
2014 Karol Mets
2013 Konstantin Vassiljev
2012 Konstantin Vassiljev
2011 Konstantin Nahk
2010 Konstantin Vassiljev
2009 Kaka
2008 Martin Vunk
2007 Juha Hakola
2006 Ragnar Klavan
2005 Ragnar Klavan
2004 Taavi Rähn
2003 Marko Kristal
2002 Martin Reim
2001 Marko Kristal
2000 Martin Reim
1999 Martin Reim
1998 Marko Kristal
1997 Viktor Alonen
1996 Meelis Rooba
1995 Indro Olumets

Aasta kaitsja
2019 Karol Mets – stabiilne ja tugev hooaeg klubis, tugitala koondises
2018 Joonas Tamm
2017 Ragnar Klavan
2016 Ragnar Klavan
2015 Ragnar Klavan
2014 Artur Pikk
2013 Ragnar Klavan
2012 Ragnar Klavan
2011 Ragnar Klavan
2010 Ragnar Klavan
2009 Raio Piiroja
2008 Raio Piiroja
2007 Raio Piiroja
2006 Enar Jääger
2005 Enar Jääger
2004 Andrei Stepanov
2003 Urmas Rooba
2002 Urmas Rooba
2001 Raio Piiroja
2000 Urmas Rooba
1999 Raio Piiroja
1998 Martin Reim
1997 Urmas Kirs
1996 Sergei Hohlov-Simson
1995 Marek Lemsalu

Aasta väravavaht
2019 Matvei Igonen – Eestisse naasmise järel tehtud ülitugev poolaasta
2018 Sergei Lepmets
2017 Sergei Lepmets
2016 Andreas Vaikla
2015 Mihkel Aksalu
2014 Mihkel Aksalu
2013 Sergei Pareiko
2012 Sergei Pareiko
2011 Samir Handanovic
2010 Marko Meerits
2009 Sergei Pareiko
2008 Pavel Londak
2007 Pavel Londak
2006 Martin Kaalma
2005 Mart Poom
2004 Mart Poom
2003 Mart Poom
2002 Martin Kaalma
2001 Martin Kaalma
2000 Mart Poom
1999 Ain Tammus
1998 Toomas Tohver
1997 Mart Poom
1996 Rain Vessenberg
1995 Algimantas Briaunys

Aasta naismängija
2019 Inna Zlidnis – Ungari meistritiitel ja karikavõit
2018 Katrin Loo
2017 Anastassia Morkovkina
2016 Kaire Palmaru
2015 Anete Paulus
2014 Signy Aarna
2013 Getter Laar
2012 Anastassia Morkovkina
2011 Pille Raadik
2010 Tiina Trutsi
2009 Katrin Loo
2008 Ave Pajo
2007 Heleri Saar
2006 Ave Pajo
2005 Hannaliis Jaadla
2004 Heleri Saar
2003 Andra Karpin
2002 Ave Pajo
2001 Irja Reedik
2000 Geit Prants
1999 Annika Tammela
1998 Katrin Tuse
1997 Kaire Kaljurand
1996 Maaren Olander
1995 Aire Lepik

Aasta treener
2019 Jürgen Henn – noore treenerina FC Flora tiitlile tüürimine
2018 Aleksandra Ševoldajeva
2017 Arno Pijpers
2016 Jürgen Klopp
2015 Norbert Hurt
2014 Indrek Koser
2013 Martin Reim
2012 Lars Hopp
2011 Tarmo Rüütli
2010 Keith Boanas
2009 Frank Bernhardt
2008 Frank Bernhardt
2007 Viggo Jensen
2006 Tarmo Rüütli
2005 Jelle Goes
2004 Tarmo Rüütli
2003 Jelle Goes
2002 Arno Pijpers
2001 Olev Reim
2000 Aivar Lillevere
1999 Teitur Thordarson
1998 Erki Kesküla
1997 Tarmo Rüütli
1996 Teitur Thordarson
1995 Silvar Luht

Aasta klubi
2019 FC Nõmme United – triumfeerimine esiliiga B-s ning nii U17 kui U19 eliitliigas
2018 JK Tabasalu
2017 Pärnu Poseidon
2016 Tallinna FC Eston Villa
2015 Tartu Tammeka
2014 Pärnu JK
2013 Tartu Santos
2012 Vändra JK Vaprus
2011 Viljandi JK Tulevik
2010 JK Liverpool Pub
2009 FC Tabivere
2008 Nõmme Kalju
2007 Nõmme Kalju
2006 FC Levadia
2005 FC Elva
2004 Tartu JK Tammeka
2003 JK Sõrve
2002 FC Flora
2001 FC Kotkas
2000 FC Valga
1999 FC Kuressaare
1998 FC Flora
1997 Viljandi JK Tulevik
1996 Lelle SK
1995 Mustamäe SK Aeg

Aasta kohtunik
2019 Karolin Kaivoja – U19 tüdrukute EM-finaali jõudmine ja Premium liigas kanna kinnitamine
2018 Kristo Tohver
2017 Ago Kärtmann
2016 Uno Tutk
2015 Triinu Laos
2014 Reelika Turi, Triinu Laos, Anni Rahula
2013 Silver Kõiv
2012 Kristo Tohver
2011 Kristo Tohver
2010 Aivar Pohlak
2009 Hannes Kaasik
2008 Maaren Olander
2007 Kristo Tohver
2006 Kristo Tohver
2005 Hannes Reinvald
2004 Margus Kotter
2003 Maaren Olander
2002 Uno Tutk
2001 Hannes Kaasik
2000 Uno Tutk
1999 Kalev Pajula
1998 Raivo Lattik
1997 Katrin Taurafeldt ja Sirle Blumberg
1996 Sten Kaldma
1995 Margus Kotter

Aasta turniir
2019 U17 sõprusturniir Lõuna-Eestis – Eesti noored alistasid 0 : 2 kaotusseisust Hispaania ja pakkusid publikule vägevaid emotsioone
2018 UEFA superkarikas Tallinnas
2017 Naiste Meistrite liiga alagrupiturniir Pärnus
2016 Premium liiga
2015 Rannajalgpalli euroliiga superfinaal Pärnus
2014 Ropka hoovijalgpalliturniir
2013 Rahvaliiga
2012 U19 EM-finaalturniir Eestis
2011 Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi kuuluv U19 Tallinn Cup
2010 A-koondiste EM-valikturniir
2009 U19 eliitringi turniir Tallinnas
2008 U19 EM-valikturniir Tallinnas
2007 Vaprus Summer Cup noortele Pärnus
2006 Rahvusvaheline naiste klubiturniir Pärnus ASi Savi auhindadele
2005 Coca-Cola pühapäevaliiga
2004 FC Flora maakoolide turniir
2003 Tali Cup
2002 EJLi saalijalgpalli aastalõputurniir
2001 Põlva Lootose rahvusvaheline noorteturniir
2000 Kotkas Cup
1999 Päkapiku turniir Pärnus
1998 IV Peipsi Cup
1997 Kärdla VII noorteturniir
1996 U16 MM-valikturniir Tallinnas
1995 EJLi saalijalgpalli aastalõputurniir

Aasta staadion
2019 Kuressaare linnastaadion – uskumatud tormituuled ja lendav teivashüppematt katkestasid Premium liiga mängu
2018 A. Le Coq Arena
2017 Tartu Sepa jalgpallikeskus
2016 Pärnu rannastaadion
2015 A. Le Coq Arena
2014 Leedu jalgpalliliidu staadion Vilniuses
2013 Eesti Jalgpalli Liidu sisehall
2012 Tehvandi staadion
2011 Tamme staadion Tartus
2010 Rakvere staadion
2009 Pere-Reinu jalgpallistaadion Paduveres
2008 Bilino Polje Zenicas
2007 Wembley
2006 FC Kotka sisehall
2005 Tallinna kunstihoone
2004 Põlva Lootospargi staadion
2003 Kotka staadion
2002 Üheksa uut kunstmuruväljakut üle Eesti (viis Tallinnas, üks Tartus, Kuressaares, Valgas ja Maardus)
2001 Lilleküla
2000 Tallinna Jalgpalli Kool
1999 Kadrioru
1998 Stadio Cibali Sitsiilias Catanias
1997 Viljandi
1996 Kadrioru
1995 Kehtna

Aasta publik
2019 FC Flora – Frankfurdi Eintrachti publik Tallinnas – tõeliselt vägev atmosfäär Eesti klubi kodumängul
2018 Narva Trans
2017 Nõmme Kalju
2016 FC Elva
2015 Premium liiga publik
2014 FC Flora
2013 Tartu Tammeka
2012 U19 finaalturniiri publik Tallinnas, Haapsalus, Rakveres
2011 Eesti–Iirimaa publik Tallinnas
2010 Serbia koondise toetajad mängus Eesti vastu
2009 Hispaania–Eesti MM-valikmängul Meridas
2008 Eesti–Kanada A. Le Coq Arenal
2007 Eesti–Montenegro A. Le Coq Arenal
2006 Levadia–Newcastle A. Le Coq Arenal
2005 Tartu publik Eesti meistrivõistlustel
2004 Läti–Eesti Riias
2003 Kohtla-Järve Lootose publik
2002 Eesti–Venemaa A. Le Coq Arenal
2001 Eesti–Holland Lillekülas
2000 Eesti–Kõrgõzstan Kuressaares
1999 Leedu–Eesti Vilniuses
1998 Eesti – Fääri saared Kadriorus
1997 Eesti–Andorra Kuressaares

Aasta pealtvaataja
2019 Sebastian Luhtaru – 13aastane poiss sai „Minu unistuste päeva“ raames Eesti–Saksamaa mängu eel koos kohtunikega palli väljakule tuua
2018 Kersti Kaljulaid
2017 Eesti kolmik (Nele Akulin / Martin Kasesalu / Frank Kolde) Okeaania turneel
2016 Maskotipoiss Siil
2015 Luule Komissarov
2014 Kadri ja Triin Teeväli
2013 Magnus Pehrsson
2012 koorilauljad Eesti–Poola mängul A. Le Coq Arenal
2011 Toomas Hendrik Ilves
2010 Martin Kivimäe
2009 Sander Puri
2008 Roosa Panter
2007 Ott Pruun
2006 Arnold Rüütel
2005 Jüri Makarov
2004 Kadri Liik
2003 Henrik Hololei
2002 Kojamees ehk Tarmo Kruusimäe
2001 Rootsi Kunn ehk Toomas Kalmet
2000 Mart Laar
1999 Sulev Vahtre
1998 Mart Mardisalu
1997 Illar Hallaste
1996 Triin Edasi
1995 Edmund Karp

Aasta ajakirjanik
2019 Indrek Schwede – ajakirja Jalka pikaaegse vedamine ja jalgpallikonverentsi korraldamine
2018 Aet Süvari
2017 Kasper Elissaar
2016 Hugo Tipner
2015 Kristjan Jaak Kangur
2014 Priit Pullerits
2013 Marko Kaljuveer
2012 Kalle Paas
2011 Tarmo Tiisler
2010 Kristjan Roos
2009 Joosep Susi
2008 Ott Järvela
2007 Aet Süvari
2006 Andres Must
2005 Anton Siht
2004 Aavo Sarap
2003 Mihkel Uiboleht
2002 Helar Osila
2001 Andres Vaher
2000 Indrek Kannik
1999 Tiit Karuks
1998 Jaan Martinson ja Andres Vaher
1997 Veiko Asu
1996 Andrus Allika
1995 Margus Luik

Aasta sponsor
2019 LHV pank – Eesti jalgpalli peatoetajana jätkamine
2018 Rimi
2017 Betsafe
2016 LHV pank
2015 Triobet
2014 Coca-Cola HBC Eesti
2013 A. Le Coq
2012 Olerex
2011 LHV pank
2010 ABC Motors
2009 Lavazza
2008 Nike
2007 Triobet
2006 A. Le Coq
2005 Elisa
2004 Radiolinja
2003 Radiolinja
2002 A. Le Coq
2001 A. Le Coq
2000 Nike
1999 Estreftrans Service
1998 Nike
1997 VH Sportmedia AG
1996 Hotell Olümpia
1995 RAS Liviko

Aasta parim alla 21aastane vutimees
2019 Vladislav Kreida – tõeline läbimurre nii Floras kui koondises
2018 Karl Jakob Hein
2017 Martin Miller
2016 Mattias Käit
2015 Rauno Sappinen
2014 Karol Mets
2013 Frank Liivak
2012 Henrik Ojamaa
2011 Albert Prosa
2010 Sergei Zenjov
2009 Kaimar Saag
2008 Sander Puri
2007 Kaimar Saag
2006 Ats Purje
2005 Jürgen Kuresoo
2004 Ragnar Klavan
2003 Enar Jääger

Jalka sümboolne koondis 2019:
Rekordilist 15. korda kuulub meie sümboolsesse koondisse Ragnar Klavan. 13 korda on kirjas Martin Reimil ja Andres Operil, 12 korda Mart Poomil ja Konstantin Vassiljevil. Eelmise aasta koosseisust hoidsid oma kohta peale Klavani ja Vassiljevi veel Karol Mets, Taijo Teniste, Artur Pikk, Henrik Ojamaa ja Sergei Lepmets. Koha kaotasid Joonas Tamm, Siim Luts, Henri Anier ja Rauno Sappinen. Debütante on kaks: Mihkel Ainsalu ja Erik Sorga.

Sümboolne koondis: Sergei Lepmets, Artur Pikk, Ragnar Klavan, Karol Mets, Taijo Teniste, Mattias Käit, Konstantin Vassiljev, Mihkel Ainsalu, Henrik Ojamaa, Erik Sorga, Sergei Zenjov.

Lugu ilmus jaanuarikuu Jalkas

 

Pildil Erik Sorga
Foto: Jana Pipar/Jalgpall.ee

 

Peatoetaja

  • LHV

Suurtoetajad

  • Nike
  • A.Le Coq
  • Tele 2
  • Coolbet
  • Rimi

Toetajad

  • ABC Motors
  • Ramirent
  • FIFAA
  • Taisto
  • MyFitness
  • SIS
  • Monton
  • Krausberg

Lennupartner

  • Nordica

Meediapartnerid

  • ERR
  • Õhtuleht
  • Soccernet
  • JALKA

Partnerid

  • UEFA
  • FIFA
  • Kultuuriministeerium
  • EOK
  • Tallinn

Sotsiaalpartnerid

  • SPIN
  • SOS Lasteküla