28

08.2017

22:43

Pärnu lõpetas koduse turniiri võiduga

Pärnu Jalgpalliklubi alistas Meistrite liiga viimases alagrupikohtumises Riia Jalgpallikooli teise poolaja väravatest 2:0 ja teenis sellega kokkuvõttes kolmanda koha.

Varasemalt olid mõlemad naiskonnad teeninud kaotused Amsterdami Ajaxilt ja Standard Liège'ilt - Riia oli neile alla jäänud vastavalt 0:6 ja 0:8 ning Pärnu näitajad olid 1:2 ja 0:2. Omavahelises kohtumises selgitati välja seega kolmanda-neljanda koha omanik.

Esimesel poolajal oli nii Eesti kui ka Läti meistril võimalusi skoori avamiseks. Pärnu oli palli valdamisel aktiivsem, kuid Riia näitas teravust kontrarünnakutel. Vaatamata pingutustele ei suutnud kumbki naiskond väravani jõuda.

Esimene tabamus sündis kohtumise 70. minutil, kui Anastassia Morkovkina nurgalöögi suunas peaga sisse Kairi Himanen. Vaid kaks minutit hiljem suurenes Pärnu eduseis - Kristina Bannikova lükkas väravasse vastaste väravavahist tagasipõrkunud palli.

Pärnu esimese värava autor Himanen võttis kohtumise kokku mängujärgselt antud intervjuus Delfile: „Teadsime, et tuleb väga raske mäng, oleme nendega kohtunud. Mõlemad meeskonnad teavad, kuidas iga viimne kui üks mängija mängib. Aga olen uhke, asi on põhimõttes, kui Balti naabrite vastu mängime. Viimases sõpruskohtumises Leedus me kaotasime neile, aga teadsime, et peame vead parandama,” sõnas Himanen.

Tänu võidule teenis Pärnu alagrupis kolmanda koha, edestades Riia Jalgpallikooli. Esikoha ja edasipääsu teenis Ajax, kes alistas täna liidrite heitluses Standard Liège'i. Parima teise koha naiskonnana kõikide alagruppide peale pääses edasi FC Zürich.