KOONDIS PREMIUM LIIGA ESILIIGA VÕISTLUSED NAISED NOORED RAHVAJALGPALL EJL E-POOD MEEDIA ERIS   
Trükivaade
 
ESILIIGA B TUTVUSTUS

Esiliiga B on Premium liiga ja Esiliiga järel Eesti tugevuselt kolmas liige, kus võideldakse pääsme eest Esiliigasse.

Liigas mängib kümme meeskonda, kes märtsist novembrini kestva hooaja jooksul selgitavad nelja ringi ja 36 vooru järel Esiliiga B võitja. Meeskonnad kohtuvad omavahel neli korda, iga vastasega kaks korda kodus ja kaks korda võõrsil. 

Esiliiga B-s esimese ja teise koha saanud meeskonnad tõusevad järgmiseks hooajaks Esiliigasse. Esiliiga B-s kolmanda koha saanud meeskond mängib üleminekumänge Esiliigas kaheksanda koha saanud meeskonnaga. Esiliiga B-s kümnendaks ning üheksandaks jäänud meeskonnad langevad järgmiseks hooajaks otse astme võrra madalamale, II liigasse. Kaheksandal kohal lõpetanud klubi peab üleminekumänge II liiga (tsoonide) parima kolmanda koha saanud võistkonnaga. 

Esiliiga B tasemel mängib mitmeid U21 võistkondi, kelle eesmärgiks on valmistada noormängijaid ette kõrgeimal tasemel mängimiseks. Erinevatel aastatel on Esiliigas B-s mänginud paljude kõrgliiga- ja Esiliiga klubide U21 võistkonnad. Paljud noored mängijad, kes on kunagi Esiliigas B-s mänginud, siirdusid hiljem põhivõistkonda. Samuti on Esiliigas B-s mänginud mitmed kogenumad jalgpallurid, kellel oli eelnevalt Premium liiga ja Esiliiga kogemus.

 

  


Twitter Facebook
Kőik őigused kaitstud © 2008 Eesti Jalgpalli Liit.