26

03.2024

20:56

Eesti meeste koondis tunnistas Soome paremust

Eesti meeste koondis kohtus täna Helsingi olümpiastaadionil peetud maavõistluses Soomega, kus tunnistati vastaste 2:1 paremust.

Mängu esimene poolaeg algas tasavägiselt ja julge mängustiiliga, kui esimese ohtliku olukorra tekitas Eesti juba kohtumise avaminutil. Martin Vetkal virutas pealelöögi vastaste väravale, kuid selle suutis soomlaste väravavaht Jesse Joronen lahendada. Kohtumise 13. minutil sai Eesti esimese nurgalöögi, mis lõppes Markus Poomi pealöögiga, kuid ka selle sai vastaste väravavaht tõrjutud. 18. minutil mängisid soomlased nurgalöögi lahti, millele järgnes hea tsenderdus tagumise posti suunas, kus Benjamin Källman sai peaga löögile, aga meie väravasuul püüdis palli Karl Jakob Hein.

Soome koondis kogus esimese poolaja kulgedes jõudu ja survestas tugevalt. Kohtumise esimene värav sündis 30. minutil, kui soomlased teenisid penalti, mida läks lööma poolkaitsja Fredrik Jensen. Karl Jakob Hein küll tõrjus, aga pall jäi vabaks ja penaltilööja Jensen suunas selle eestlaste väravavõrku.

Kohtumise 38. minutil ehitas Soome keskväljalt uue rünnaku, kui Oliver Antman jõudis eestlaste karistusalasse ja tsenderdas siis Jensenile. Soome proovis lausa kolme löögiga palli väravasse saada: esmalt põrkas pall vastu posti, siis sai Pikk pea vahele, tõrjus ka Hein, kuid viimaks õnnestus pall taas Jenseni jalast eestlaste väravasse toimetada. Esimene poolaeg lõppes soomlaste 2:0 juhtimisel.

Eesti alustas teist poolaega vahetusega, kui Vetkali asemel sekkus mängu Mihkel Ainsalu. Eesti teenis 62. minutil nurgalöögi, mida lõi Markus Poom. Poom kaarpall leidis Anieri pealöögi, kes omakorda pikendas palli. Õigel positsioonil valmis olnud ründaja Alex Matthias Tamm tabas palli ja vormistas sellest Eesti koondise kohtumise esimese ja enda koondisekarjääri debüütvärava.

Eesti tegi 68. minutil kolm vahetust, kui väljakult lahkusid Alex Matthias Tamm, Artur Pikk ja Markus Poom. Nende asemel tulid mängu Mark Anders Lepik, Vlasiy Sinyavskiy ja Kevor Palumets. Kui esimesel poolajal domineeris pigem Soome, siis teisel poolajal toimus mäng võrdsemalt võimalustega mõlemale meeskonnale. Vaatamata eestlaste pingutustele sai maavõistlus põhjanaabri Soomega 12 559 silmapaari ees lõpu nende 2:1 võiduga.

Meeste koondise järgmine kohtumine toimub 4. juunil, kui võõrsil toimuvas maavõistluses minnakse vastamisi Šveitsiga. Aasta esimene kodumäng toimub 8. juunil A. Le Coq Arenal, kui Balti turniiri kohtumises võõrustatakse Fääri saarte koondist. Kohtumise pääsmeid saab soetada Eesti Jalgpalli Liidu kodulehelt ja Piletilevist.