09

12.2019

10:58

Eestlased välismaal: Cagliari kaotuseta seeria jätkub

Möödunud nädal osutus eestlastest edukaks Ragnar Klavani jaoks, kes aitas Itaalia Cagliari Calciol pikendada kaotuseta seeriat. Serie A-s pole Cagliari tundnud kaotusevalu 13 mängu järjest.

Cagliari tuli viimati nädalavahetusel liigamängus võõrsil Sassuolo vastu välja 0:2 kaotusseisust ja suutis välja võidelda 2:2 viigi. Külaliste viigivärav sündis 90. minutil, kui täpne oli Daniele Rugatzu. Nädala keskel oli Cagliari suutnud karikavõistluste neljandas ringis Sampdoria üle mängida 2:1 ning sama vastane oli 4:3 alistatud nädala alguses liigamatšis. Klavan sai möödunud nädalal kirja maksimaalsed 270 minutit. Liigatabelis on Cagliari neljandal kohal. Viimati kaotati kohtumine 1. septembril, kui jäädi alla Milano Interile, kes on hetkel tabeli tipus 38 punktiga. Juventus on 36 punktiga ja Laziol on kolmandana koos 33 punkti. Cagliari ja Roma on teeninud 29 punkti ja edestavad Atalantat ühe punktiga. Tabelis viimasel kohal on SPAL, kes kaotas viimati kodus 0:1 Bresciale. Kohtumist jälgis varumeestepingilt Georgi Tunjov. Cagliari järgmiseks vastaseks on Lazio, kellega minnakse vastamisi järgmise nädala esmaspäeval, SPAL kohtub pühapäeval võõrsil Romaga.

Poola karikavõistlustel pääsesid järgmisse ringi Artur Pika ja Henrik Ojamaa tööandja Legnica Miedź ning Ken Kallaste koduklubi Tychy GSK. Kallaste jälgis varumeestepingilt, kuidas tema meeskond mängis 2:0 üle Łódźi ŁKS, Miedź oli koondislaste abiga parem Olsztyni Stomilist, kes alistati penaltiseerias. Pikk alustas mängu algkoosseisus ja mängis 119 minutit, 66. minutil sekkus mängu Ojamaa. 57. minutil kaotusseisu jäänud Miedźi viigivärav sündis kolmandal lisaminutil. Lisaajal väravaid ei löödud ning penaltiseerias oli Eesti koondislaste koduklubi parem 4:3. Poola esiliigasse kuuluvad Miedź ja Tychy GSK pääsesid karikavõistlustel seega veerandfinaali, liigas ollakse vastatavalt viies ja kaheksas. Talvepausilt naaseb esiliiga veebruari viimasel päeval.

Norras jäid Joonas Tamm ja Lillestrøm kõrgliiga üleminekumängude avavaatuses võõrsil alla Kristiansandi Stardile. Avapoolaja kaotanud Start viigistas mänguseisu 54. minutil penaltist ja lõi veerand tundi hiljem võiduvärava. Tamm sai kirja 88 minutit. Otsustav korduskohtumine toimub sel kolmapäeval. Lillestrømi jaoks on tänavune sügis olnud ääretult keeruline, sest meeskonna viimane võit pärineb 25. augustist.

Artjom Artjunin teenis mänguaega Bulgaaria kõrgliigas, kui Veliko Tarnovo Etar viigistas võõrsil 2:2 Sofia Tsarsko seloga. Väravateta lõppenud avapoolaja järel asus Etar 60. minutiks 2:0 juhtima, kuid kodumeeskonna tabamused 89. minutil ja kolmandal lisaminutil jätsid kodupubliku rõõmuks ühe punkti pealinnameeskonnale. Artjunin alustas kohtumist varumeestepingilt, kuid pääses platsile 80. minutil.

Saksamaa noorteliigas pääsesid vahetusest mängu Kieli Holsteini noortemeeskonda kuuluvad Mattias Männilaan ja Markkus Seppik. 1:2 kaotusmängus Cottbusi Energie U19 vastu sekkus Seppik mängu 18. minutil ning Männilaan tuli platsile 62. minutil. Männilaane nimele kirjutati 89. minutil ka meeskonna ainus värav. U17 vanuseklassis Saksamaal palliv Aleksandr Šapovalov teenis mänguaega Freiburgi ridades, kui tema meeskond jäi 0:1 alla Mainzile. Šapovalov tuli platsile kohtumise 60. minutil.