13

07.2020

15:39

Eestlased välismaal: Nii Klavan kui ka Tunjov kuulusid Serie A-s algkoosseisu

Eesti jalgpallisõprade jaoks oli põnev nädalavahetus, sest lisaks kodusele liigale olid meie mehed väljakutel üle Euroopa. Pühapäeval kuulus Georgi Tunjov esmakordselt Serie A-s SPALi algkoosseisu. Samal päeval mängis Itaalia kõrgliigas 90 minutit Ragnar Klavan, kes aitas Cagliari Calciol hoida oma värav puutumatuna.

Klavan ja Cagliari tegid kodus 0:0 viigi Leccega. SPAL jäi võõral väljakul Genoale alla 0:2, kui Tunjov mängis 58 minutit. Cagliari on tabelis 11. positsioonil 41 punktiga, SPAL on 20 meeskonna konkurentsis viimasel kohal 19 punktiga.

Norra kõrgliigas alistasid Taijo Teniste ja Bergeni Brann tulemusega 3:1 Sandefjordi ning tabelis tõusti kolmandaks. Teniste kuulus Bergeni meeskonna algkoosseisu ja tegi kaasa 59 minutit. Brann asus mängu 12. minutil juhtima juba 3:0 ning kohtumise kõik väravad löödi esimese 22 minutiga. Norra esiliigas on Matvei Igoneni meeskond Lillestrøm alustanud hooaega kahe võiduga, kuid Igonen on jälginud mõlemat matši varumeestepingilt. Viimati kodus HamKami 2:0 alistanud Lillestrøm kohtub homme võõrsil Sandnes Ulfiga.

Soome kõrgliiga tipus on Ats Purje koduklubi ja tiitlikaitsja Kuopio Palloseura (KuPS), kes on esimesest kolmest mängust teeninud seitse punkti. Eelmisel nädalal alistati esmalt 1:0 Turu Inter ja eile viigistati võõrsil Espoo Honkaga. Võidumängu jälgis Purje pingilt, eilses kohtumises sekkus ta mängu 66. minutil, kui seis oli KuPSi kasuks 1:0. Honka suutis viigistada esimesel lisaminutil. Esiliigas on kaotuseta Argo Arbeiteri juhendatav KTP, kes on esimesest kolmest mängust ühe võitnud ja kaks viigistanud. Viimati tehti kodus väravateta viik MuSa-ga. Hindrek Ojamaa viibis väljakul kogu kohtumise, Zakaria Beglarishvili mängis 61 minutit, noortekoondislane Taaniel Usta sekkus mängu kohtumise 76. minutil.

Ukraina kõrgliigas langes Joonas Tamme koduklubi Desna tabelis neljandaks, kui viimati jäädi Donetski Šahtarile alla 2:4. Tamm mängis 78 minutit ja vahetati välja, kui tablool oli juba hilisem lõppskoor. Liigavõidu kindlustanud Šahtar on tabeli tipus 78 punktiga. Luganski Zorja, Kiievi Dinamo ja Desna on teeninud vastavalt 57, 56 ja 55 punkti.

Poola esiliigas alistas Legnica Miedź võõrsil 2:1 Olsztyni Stomili. Kohtumise alguses 0:1 kaotusseisu jäänud Legnica meeskond viigistas mänguseisu 60. minutil ja lõi võiduvärava 87. minutil. Artur Pikk tegi kaasa kogu kohtumise. Liigatabelis on Miedź viies.

Aste madalamal, Poola tugevuselt kolmandas liigas mängis Henrik Ojamaa 90 minutit, kui Łódźi Widzew tegi võõrsil 1:1 viigi tabelinaabri GKS Katowicega. Łęczna Górnik juhib tabelit 58 punktiga, Łódźi ja Katowice meeskondadel on kirjas vastavalt 56 ja 55 punkti.

Ilja Antonov jälgis varumeestepingil uskumatut Armeenia karikafinaali, mille võitis penaltiseerias Noah. Antonovi tööandja Ararat-Armenia asus kohtumist juhtima 3:0 ja võitis avapoolaja 4:1, kuid teisel poolajal suutis vastane viigistada ning normaalaja lõpus jäi Ararat-Armenia ka vähemusse. Lisaajal asus Noah mängu juhtima, kuid Ararat-Armeenia suutis viigistada. 5:5 seisul kõlas lisaaja lõpuvile ning järgnenud penaltiseerias selgus võitja pärast üheksandat ringi. Ararat-Armeniat ootab homme lahing sama vastasega, kui mängitakse meistritiitli nimel. Viimase vooru eel on Ararat-Armenia 49 punktiga liider, Noah on kogunud 48 punkti. Nikita Baranov ja Alaškert lähevad vastamisi Širakiga ning võidu korral tõuseks Baranovi meeskond pronksile. Eelmisel nädala alguses alistas Ararat-Armenia tulemusega 1:0 Ararati, kui Antonov sekkus mängu 74. minutil ja otsustav võiduvärav sündis 88. minutil. Alaškert alistas Baranovi abita pärast 0:1 kaotusseisu jäämist ja 1:1 lõppenud avapoolaega 5:1 Lori.

Rootsi kõrgliigas on neli mängu võiduta olnud Karol Metsa koduklubi Stockholmi AIK, kes kaotas eile võõrsil 0:2 Helsingborgile. Mets tegi kaasa 90 minutit. Liigatabelis langes meeskond 11. kohale.

Mattias Käit oli pärast vigastust taas Domžale varumeestepingil, kui tema meeskond viigistas 1:1 Bravoga. Eduseisus olnud Domžale jäi 78. minutil vähemusse ning vastase viigivärav sündis lisaminutitel. Kümne meeskonna konkurentsis on Käiti meeskond kaheksandal kohal.